Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Velký tenisový návrat: Hingisová s Kurnikovovou v akci

VETERÁNKY? NEVYPADAJÍ NA TO. Anna Kurnikovová (vlevo) a Martina Hingisová | foto: Profimedia.cz

1 2010
Londýn (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Jedna věc se za ty roky nezměnila: tenisové diváky ve Wimbledonu rozpálila délka sukýnky Anny Kurnikovové znovu o trochu víc než její tenis. Kolem kurtu číslo 2 se v úterý v podvečer začali hromadit lidé, aby viděli velký návrat. Martina Hingisová a Anna Kurnikovová odehrály první zápas čtyřhry veteránek.

Ano, čtete správně, VETERÁNEK. Přestože je oběma teprve 29 let a jsou mladší než třeba Venus Williamsová. Od Martiny Navrátilové, která hraje ve stejné kategorii, je dělí dokonce 24 let.

Ostatně organizátoři už slovo veteránky radši nepoužívají. Letos smazali věkové omezení a turnaj označili jako "pro zvané".

Švýcarka Hingisová s Ruskou Kurnikovovou porazily pár Smithová (38) a Hobbsová (50) ve dvou setech. Poražené měly navrch nejen v součtu let, ale suverénně i v součtu kil. Hingisová hrála slušně, Kurnikovová velmi slušně vypadala.

"Velký tenis už na mě není," říkala. "Zítra ten zápas budu cítit. Jen na zádech mám pět různých zranění." Ty dvě toho spolu odehrály dost. Mají i dva tituly z Australian Open 1999 a 2002.

Jenže od té doby se hodně změnilo. Hingisová nebyla ve Wimbledonu od roku 2007, Kurnikovová ještě o pět let déle. První hodně odpočívala a zúčastnila se třeba taneční soutěže. Druhá vydělává miliony dolarů milým úsměvem.

Kurnikovová má ovšem i jinou, poměrně překvapivou životní náplň. Její blond vlasy byly nedávno rozptýlit vojáky v Iráku a Afghánistánu.

"Jsem si jistá, že byli nadšení," dělala si z ní legraci Hingisová. Anna o své misi ovšem mluví vážně. "Byla jsem tam už potřetí. Během týdne jsem navštívila dvě základny denně. Mnozí ti vojáci jsou ještě kluci. Nezastavila jsem se, dokud jsem se nepozdravila úplně s každým. Bylo to naprosto úžasné, úžasné, úžasné."

Není potřeba dodávat, kolik vtipů a narážek dodaly štiplavé anglické noviny na téma Anna a zástup nevybouřených vojáků.

Strefovat se do Kurnikovové není zas tak těžké. Nikdy nevyhrála žádný turnaj a správné líčení pro ni občas bylo důležitější než správná technika forhendu.

Takže další vtip, tentokrát na téma, jak dlouho bude "veteránky" hrát: "Záleží, jestli ve čtyřiceti po všech těch botoxech ještě uvidí na míč." Hingisová pořád trénuje. Kurnikovová sice taky, ale když si má vybrat mezi kurtem a módní přehlídkou, moc přemýšlení jí to nedá.

"Když jsme proti sobě nastoupily v exhibici, musela jsem ubrat, aby mi vůbec stačila," vzpomíná Jana Novotná. "Byla jsem překvapená, jak špatně na tom je."

Novotná hraje na Wimbledonu s Navrátilovou. Pořadatelé je "překvapivě" nasadily do druhé skupiny – aby se s dvojicí Hingisová, Kurnikovová potkaly až ve finále. "Věříme si na ně," tvrdí Navrátilová. "Hlavně musíme hrát na Annu."







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze