Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Velké pardubické bude chybět Váňa

5 2000
P a r d u b i c e ; - Poprvé po čtrnácti letech necítí žokej a trenér Josef Váňa napětí před Velkou pardubickou. Na start největšího překážkového dostihu kontinentu v neděli nepostaví ani jednoho ze svých tří přihlášených koní. Napětí vystřídala bolest a smutek. Koně pětinásobného vítěze a legendy tohoto dostihu byli vyškrtnuti, protože Váňa minulý týden zmeškal termín pro potvrzení přihlášek na Jockey clubu. O pouhé čtyři hodiny.

"Startující koně a přihlášky posíláme s manželkou vždy před osmou hodinou ráno, před začátkem tréninku. Tentokrát se ale na nás přilepila smůla," vysvětlil Váňa. "Ráno mi nešel fax ani internet, proto jsem musel jet do sousední vesnice. A než jsem to všechno zařídil, bylo už po termínu přihlášek," vysvětlil nejúspěšnější překážkový jezdec neúčast trojice Barrow, St. Roger a Chalco.

Ani po několika dnech se Váňa nedokázal se situací vyrovnat. Je přesvědčen, že při vstřícnějším přístupu Jockey clubu by se jeho opomenutí dalo ještě napravit. "Když jsem se před lety těžce zranil v Baden Badenu a probudil se z kómatu, bylo mi zle přesně jako teď."

"Je hrozné, když se vám taková věc stane při nejdůležitějším dostihu roku," cítí s kolegou trenér František Holčák. "Myslím, že se to dalo vyřešit lépe."

Váňa se přesto objevil na včerejší tiskové konferenci a zkusil odhadnout průběh 110. ročníku. "Peruána s Matysíkem považuji za favorita, ale ostatní koně ho potrápí víc než loni. Letos bych na útok zezadu nespoléhal."
 
Na startovní listině je pouze patnáct koní, mezi nimi jediný zahraniční, Celtic Giant, z Británie.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze