Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Velká se připomíná, dnes začíná kvalifikace

27 2006
Pardubice - Oslaví Retriever úspěšný comeback na dráhu a završí vítězný hattrick? Zopakuje si Red Dancer triumf z úvodního letošního mítinku? Nebo favoritům vypálí rybník někdo z dalších uchazečů o přední místa? Odpověď dá dnešní odpoledne. Na pardubickém dostihovém závodišti se totiž běží Velká cena města, která zahajuje seriál kvalifikací pro 116. Velkou pardubickou.

Na start steeplechase cross country na 5800 metrů se postaví jedenáct koní, kteří budou bojovat o podíl z dotace 200 tisíc korun. Nálepku favorit ponesou dva z nich - Retriever a Red Dancer.

"Na Retrievrovi ale může být znát dlouhá pauza. Spíše si myslím, že půjde splnit kvalifikaci a zůstat zdravý," upozornil Čestmír Olehla, trenér Red Dancera.

Retriever má na svém kontě druhé místo z předloňské Velké. Úvodní pardubickou kvalifikaci vyhrál v minulých dvou letech, ovšem loňský triumf je zároveň jeho zatím posledním startem.

Svěřenec trenéra Josefa Váni, který bude dnes v jeho sedle, se kvůli zranění přesně rok na dráze neobjevil.

Naopak Red Dancer (ž. Faltejsek), šestý z loňské Velké, si už v této sezoně pardubické závodiště vyzkoušel.

A byl úspěšný. Před třemi týdny vyhrál hlavní dostih zahajovacího mítinku.
"Rozběhl se dobře a porazil kvalitní koně," pochvaloval si Olehla.

Ovšem tentokrát ho čeká o 1300 metrů delší dostih. "Vzdálenost 4500 metrů, na níž zvítězil, mu přesně seděla," podotkl Olehla. "Určitě nemusíme vyhrát na sílu, chceme, aby se kvalifikoval a byl zdravý. Naše uvažování je jednoduché. Dotace první kvalifikace je dvě stě tisíc a Velká je za čtyři a půl milionu."

Souboj o vítězství v zítřejší kvalifikaci tak zřejmě bude otevřený. Výrazně do něj mohou promluvit i další aspiranti na podíl z její dotace. Černým koněm by mohl být Juventus (ž. Bartoš).

Svěřenec trenéra Váni při šesti loňských startech skončil vždy do druhého místa.
"Dokázal, že je dobrým koněm. Navíc jeho výkonnost stoupá," upozornil Olehla.

S velkými ambicemi dnes může nastoupit do kvalifikace i Cieszymir (ž.
Kameníček), ke spolufavoritům se řadí rovněž Iraklion (Kasl) nebo Juniusz (ž. Havelka).

Dnešní překážkový mítink v Pardubicích, nazvaný Britský den, jenž nabídne celkem devět dostihů, začíná ve 14.00. Kvalifikace na Velkou pardubickou startuje v 15.50.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze