Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Velká pardubická má favoritku

3 2003
Pardubice - Bilancí, která je pro většinu soupeřů nedosažitelná, se může před startem 113. Velké pardubické České pojišťovny vykázat hnědka Registana. „Je velkou favoritkou, jedině smůla by ji mohla připravit o úspěch,“ míní čtyřnásobný vítěz Václav Chaloupka. A to přesto, že jako sedmiletá poběží největší domácí dostih poprvé.

Klisnu ze stáje Wrbna připravuje ve Světlé Hoře trenér Čestmír Olehla.

„Jsme rádi, že stáj Wrbna dala přednost nám před dostihem v Meranu,“ pochvaluje si šéf pardubických pořadatelů Miroslav Petráň.

Právě na italských drahách sbírá Registana jeden úspěch za druhým, ale v Pardubicích nebude startovat poprvé: letos tu vyhrála dva kvalifikační dostihy. Navíc ji povede německý žokej Peter Gehm, s Chalkem a Maskulem vítěz posledních dvou ročníků.

V neděli 12. října se poběží - stejně jako v posledních letech - o čtyři miliony korun. Na tradiční trati 6900 metrů dlouhé bude mít Registana osmnáct soupeřů. Nejvážnějším bude zřejmě Decent Fellow, s nímž bude o šesté prvenství usilovat rekordman Josef Váňa. Forma loňského vítěze Maskula je velmi nejistá.

Domácí špičce se pokusí ztížit úlohu dvojice z Británie. „Výkonnost obou koní je zatím otázkou. I s jezdci by měli být v Pardubicích od čtvrtka, aby se seznámili s kurzem dostihu,“ doplnil Petráň.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze