Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Velká jména na Memorialu přehrává nováček Fowler, Čejka v první desítce

Rickie Fowler hraje hřiště v americkém Dublinu poprvé v životě a po polovině turnaje vede o tři rány | foto: AP

5 2010
Rickie Fowler vede po polovině turnaje o tři rány před Justinem Rose. Alex Čejka se dělí s Philem Mickelsonem o osmé místo, Tiger Woods se zlepšil a posunul se na 25. příčku.

Po polovině turnaje Memorial je v neobvyklém vedení o tři rány jednadvacetiletý mladík Rickie Fowler. Americký talent má za nosiče holí výjimečně svého bývalého trenéra Donnieho Darra, který - zdá se - dělá svou práci dobře. Fowler totiž hřiště Muirfield Village Golf Clubu hrál poprvé v životě při předturnajovém tréninku. A po úvodních 65 ranách využil klidnějšího dopoledního počasí zahrál jen o ránu horší výsledek.

Sobotou prošel s tzv. čistou skórkartou, což znamená, že za osmnáct jamek ani jednou nemusel připisovat ránu. Naopak zahrál čtyři birdie a dokonce jeden eagle. Díky tomu se dostal na skóre -13 a do vedení o tři rány, které je na polovinu turnaje na PGA Tour nezvykle velké.

"Od doby, co jsem před osmi měsíci přešel k profesionálům, jsem byl párkrát v podobné pozici. Ale nikdy jsem se necítil tak dobře jako teď," řekl Fowler, jenž si v pátek rozuměl hlavně s putterem.

Zmíněné tři údery ztrácí Justin Rose. Devětadvacetiletý Angličan hraje americkou tour už sedmým rokem, ale ještě se mu nepodařilo vyhrát turnaj. Nedaří se mu podat čtyři vyrovnané výkony po sobě.

Justin Rose, Memorial

Podobně je na tom i český rodák Alex Čejka. Na Memorialu má po polovině turnaje důvod ke spokojenosti. Díky 67 ranám si zlepšil skóre na -6 a tím se prodral do první desítky, když se s Philem Mickelsonem, jenž se snaží sesadit Tigera Woodse z golfového trůnu, dělí o osmou příčku.

Čejka stejně jako Fowler nezahrál jediné bogey, naopak pětkrát skóre snižoval. Vyšla mu hlavně závěrečná část, kdy na 14, 15. a 16. jamce zahrál vždy birdie.

Phil Mickelson, Memorial

To u Mickelsona byla situace jiná. Světový hráč číslo 2 na sedmé jamce úspěšně zapatoval z dvaceti metrů do eaglu a dostal se na skóre -8, ale následně musel čtyřikrát připisovat úder. Vše částečně napravil na posledních dvou jamkách díky dvěma birdie.

Poprvé od dubnového Masters zažil Tiger Woods jaké to je zahrát soutěžní kolo pod sedmdesát ran. Oproti čtvrtku se zlepšil o tři rány a v pátek mu na hřiště v americkém Dublinu stačilo 69 úderů. Díky nim pohodlně prošel cutem, když se dělí o 25. místo.

Tiger Woods, Memorial

"Zahrál jsem víc dobrých ran než včera a dařilo se mi patování. Pětkrát mi míček sjel po hraně jamky a vyskočil ven, takže to mohlo být hodně dobré skóre, řekl ke svému výkonu Woods.

Cutem prošel i Vijay Singh, jenž před turnajem obdržel od americké golfové asociace výjimku pro start na US Open.

Naopak turnaj končí například pro bývalé světové jedničky Davida Duvala a Ernieho Else, Lucase Glovera, Marka Weira, Ángela Cabreru, Huntera Mahana, Roberta Allenbyho, Stuarta Applebyho nebo nováčka Alexe Prugha.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze