Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První dostih klasické Trojkoruny vyhrál v Chuchli Sir Sun

Velká jarní cena - v popředí je vítěz Sir Sun s žokejem Jiřím Chaloupkou. | foto: ČTK

14 2017
Sir Sun pod vedením žokeje Jiřího Chaloupky vyhrál na pražském závodišti ve Velké Chuchli Velkou jarní cenu, první díl klasické Trojkoruny. Chaloupka si v dostihu na 1600 metrů s dotací 550.000 korun připsal první vítězství v sezoně.

Na deštěm nasáklé dráze se tempa ujal outsider Ultimate Fight, v cílové rovině ale vyklidil pozici a do čela se dostal vnější stopou útočící Sir Sun. Noble Cliffse porazil o tři čtvrtě délky, na favorizovaného Zocka zbylo třetí místo.

„Sir Sun je kůň, který se v každém dostihu hodně vydá ze sil, takže jsme nechtěli, aby se vysiloval v nějakém dalším dostihu,“ pochvaloval si první letošní start svého koně majitel stáje Lokotrans Karel Jalový. „Věděli jsme, že je na tom moc dobře. Jiří Chaloupka ho odjezdil přesně tak, jak jsme si představovali. Jeho příštím startem by mělo být přímo České derby,“ dodal.

Sir Sunův trenér Luboš Urbánek si připsal největší vítězství kariéry. „Je to kůň, který je tak trochu svůj a nikdo jiný kromě Luboše nemá jeho důvěru. On si s ním ale rozumí výtečně,“ uvedl Jalový.

Dostihový mítink v Praze-Velké Chuchli

Velká jarní cena, rovinový dostih (1600 m, tříletí koně, dotace 550.000 korun):
1. Sir Sun (ž. Chaloupka, tr. Urbánek, stáj Lokotrans), 2. Noble Cliffs, 3. Zock. Čas: 1:40,57. Výrok: jistě 3/4 - 1 1/4 - krk.

Další dostihy:
I. Tapajo (Laštovička) - Jessi - Old Spirit
II. Kárl (ž. Havelková) - Custer - Valmont
III. Negben (ž. Zatloukal) - Lemien - La Santiaga
IV. Private Ryan (žk. Florian) - Herbebois - Furano
V. Namid Star (ž. Zatloukal) - Trop - Iwnianka
VII. Nagano Gold (ž. Verner) - Aeneas - Argano
VIII. Santa Padrona (ž. Foret) - Mediciman - Merella

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze