Reportáž skončila 19. 6. 2005 21:43

Velká cena USA 2005

Pořadí: 1. M. Schumacher, 2. Barrichello, 3. Monteiro
cíl
Jediným jezdcem, který se na stupních vítězů radoval byl Tiago Monteiro. Když si ale všiml, že jezdci Ferrari po hymnách se znechucenými výrazy z pódia odešli, přestal stříkat šampaňské a šel také pryč.
cíl
Jezdci Ferrari ani tým se nijak neradují.
cíl
Ferrari získalo v jednom z nejtrapnějších závodů historie formule 1 double a poprvé v sezoně zvítězilo.
cíl
Vítězí Michael Schumacher před Barrichellem a Monteirem, který poprvé v kariéře vystoupí ve formuli 1 na stupně vítězů.
68
Prezident FIA Max Mosley svolal na středu schůzku Světové rady FIA, kde by se mělo indianapoliské fiasko řešit.
63
10 kol před cílem se na trati stále nic neděje. Barrichello si drží za Schumacherem poslušně odstup.
60
Barrichello se dotáhl těsně za Schumachera a naznačuje pokusy o předjetí, ale vedení Ferrari mu do rádia sdělilo, že musí dbát především toho, aby oba rudé vozy dojely do cíle.
60
2 R. Barrichello Ferrari 1.0
3 T. Monteiro Jordan 82.0
4 N. Karthikeyan Jordan +1 kolo 5 P. Friesacher Minardi +1 kolo 6 C. Albers Minardi +2 kola
50
V boxech Michael Schumacher a z boxů se vrátil na úrovni Barrichella, který se chtěl v první zatáčce dostat vnějškem na první místo. Schumacher ale neuhnul, Barrichello nedobrzdil a vyjel z dráhy na trávu. Dokázal se ale vrátit do závodu.
49
Barrichello v boxech.
48
Třetí Monteiro v boxech.
48
Williams svolal schůzku týmů používajích pneumatiky Michelin.
47
V boxech je Karthikeyan.
45
Friesacher podruhé v boxech. Stál tam celých 22 vteřin.
42
Barrichello vede o tři vteřiny před M. Schumacherem.
37
Posledního Alberse, který má v zatáčkách problémy, předjel o celý okruh už i třetí Monteiro.
32
Albersovi v boxech zhasl motor, a mechanici ho museli znovu nahazovat.