Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Velká cena silničních motorek za dvanáct stovek. Podraží ale „céčko“

LEGENDY. Za účasti závodníka Karla Abrahama Technické muzeum v Brně slavnostně otevřelo novou stálou expozici věnovanou historii závodních motocyklů v Brně. Stroje muzeu dlouhodobě zapůjčil Václav Svoboda. K vidění je i Abrahamova motorka. | foto: Václav Šálek, ČTK

4 2014
Parádní výhled, ale skočit si na toaletu nebo na pivo? Téměř nemožné. Takový zážitek měli fanoušci, kteří při letošní Velké ceně silničních motocyklů obsadili přírodní tribunu C. Pořadatelé z Masarykova okruhu to chtějí změnit.

Ačkoliv Automotodrom i letos při závodech seriálu MotoGP prodělal desítky milionů korun, diváci to příští rok nepocítí.

Alespoň ne ti, kteří si koupí na srpnové závody nejlevnější lístky. „Rozhodli jsme se, že za každou cenu chceme zachovat nejnižší cenový práh,“ uvedla výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Vstupenky na většinu přírodních tribun jsou od pondělí, kdy okruh zahájil předprodej, k mání za 1 190 korun. Včasným nákupem mohou fanoušci ušetřit téměř tisícovku.

Ceny vstupenek 2015

tribuny B, D, E,G: 1190 Kč
tribuny B, C, D, E, F,G: 1590 Kč
kemp na tribuně A: 2390 Kč

Děti do 14 let zaplatí 200 korun, senioři mají vstup zdarma. Ceny platí do 15. ledna 2015.

více na www.automotodrombrno.cz

Pár stovek si naopak připlatí lidé na oblíbenou tribunu C. Letos v létě na „céčku“ nebylo k hnutí, opozdilci místo na svahu nenašli. Ti, kteří si odskočili, riskovali ztrátu míst rovněž. „Tribuna byla extrémně naplněná. Po závodech se navíc ucpal i východ tunelem pod rovinkou,“ líčil mluvčí okruhu Jiří Smetana. „Snažili jsme se vymyslet řešení, aby byly ostatní tribuny co nejefektivněji zaplněné a lidem dopřáli komfort,“ dodal Smetana. Pořadatelé proto „céčko“ zařadili do kategorie Gold, kde za lístek zaplatí lidé o několik stovek víc.

Nejvýhodněji lze pořídit vstupenky do 15. ledna, poté jejich cena vzroste zhruba o třetinu. Přímo na Masarykově okruhu o závodním víkendu bude nejlevnější vstupenka stát přes dva tisíce korun.

Stejně jako letos bude možné se utábořit přímo u trati na přírodní tribuně A. Tamní kemp byl vyprodaný už od jara, motoristé navíc využili možnost, že si v předvečer závodu mohli okruh projet. „Očekávali jsme, že málokdo bude ochotný vydržet s pitím alkoholu až do večera, ale na dráhu vyjeli snad všichni ubytovaní,“ uvedla manažerka závodu Grand Prix Radka Dvořáková. Díky zájmu organizátoři rozšíří kemp o několik desítek míst.

Velká cena České republiky by měla být příští rok jedenáctým dílem šampionátu. Světová esa budou v Brně závodit od 14. do 16. srpna. Nedočkavci si mohou devítiměsíční čekání zkrátit v brněnském Technickém muzeu, kde v pondělí nově otevřeli expozici Brno na dvou kolech.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze