Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Velká cena Prostějova patřila domácím dráhařům. Zaváhali jen ve sprintu

SUVERENITA DOMÁCÍCH. Velkou cenu Prostějova ovládli čeští cyklisté. - ilustrační foto | foto:  Michal Sváček, MAFRA

31 2010
Ani vydatný déšť a časté přesouvání startů jednotlivých disciplín nepokazilo náladu českým dráhovým cyklistům na Velké ceně Prostějova. Mezinárodní dráhový mítink Memoriál Otmara Malečka zařazený do 2. kategorie UCI proměnili ve své medailové žně.

Ve čtyřech disciplínách získali hned tři zlaté medaile.

Bodovací závod vyhrál Milan Kadlec, keirin Denis Špička a v madisonu uspěla dvojice Martin Bláha, Jiří Hochmann. Pouze ve sprintu se radoval zahraniční jezdec. Zlato míří zásluhou Adriana Tekliňského do Polska.

"Kvůli počasí to byly hodně náročné závody," ulevil si ředitel Velké ceny Josef Kratina. "Výsledky ale stály za všechnu námahu. Cyklisté zajeli skvěle a získali cenné body do nominace na mistrovství světa," radoval se šéf pořadatelů.

Ve sprintu patřil mezi favority mistr Evropy Denis Špička, kterému se však příliš nedařilo a obsadil až pátou příčku. Výborně jej ale zastoupil Adam Ptáčník, druhý muž celkového pořadí. Ten nestačil pouze na polského sprintera.

Další kategorie se již nesly pod patronací domácích barev. V bodovacím závodě si pro prvenství dojel Kadlec následovaný Rakušanem Riebenbauerem a Polákem Bujkem.

Vítěz si v cíli pochvaloval podpory cyklistů pražské Dukly: "Fungovali jsme jako tým. Potřebovali jsme body do nominace a v Prostějově jsme vyjeli rovnou polovinu," těšil se Kadlec, kterému závěrečný spurt skvěle rozjel Alois Kaňkovský.

Špička, jemuž nevyšel sprint, si chuť spravil v keirinu, kde za sebou nechal všechny své soupeře. Ve finálové jízdě v posledních metrech porazil Poláka Dabkowského.

"Bylo to hodně těžké, protože jsem do spurtu nešel z ideální pozice," komentoval svůj úspěch Špička.

Mezinárodní konkurenci cyklisté naprosto deklasovali v závěrečném madisonu, kde stupně vítězů obsadily výhradně domácí dvojice. V bodovacím závodě na sto dvacet kol vyhrál Bláha s Hochmannem před Kadlecem a Kaňkovským. Třetí místo získali úřadující mistři Evropy Hačecký s Dostálem.

"Od začátku jsme si udržovali mírný náskok – a to se podařilo až do cíle," pochvaloval si Bláha.Najdete na iDNES.czmobilní verze