Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Je to pecka, radovala se Baumrtová po těsném pardubickém vítězství

Simona Baumrtová | foto: Lukáš Urban

22 2017
Těsnější to být nemohlo. Chomutovská plavkyně Simona Baumrtová, jež v neděli stejně jako závodník pražského USK Jan Micka obhájila loňský triumf při pardubické Velké ceně, zvítězila v bodovém přepočtu nejlepších výkonů před Běloruskou Alexandrou Herasimeniaovou o jediný bod.

„Je to pecka. Jeden bod rozdílu je srandovní, ale jsem ráda, že to bylo v můj prospěch,“ uvedla 25letá Baumrtová k triumfu nad bronzovou medailistkou z olympiády v brazilském Riu.

Účast zahraničních hvězd si stejně jako ostatní čeští reprezentanti pochvalovala. „Velká cena pro nás byla tím pádem těžší, ale dostala větší náboj. Měli jsme si s kým zazávodit. Doufám, že to takhle bude i příští rok,“ přála si.

Simona Baumrtová
Simona Baumrtová
Simona Baumrtová

Baumrtová v padesátimetrovém pardubickém bazénu zvítězila na 100 i 200 metrů znak a 200 metrů polohově. V nejkratším, 50metrovém znaku byla druhá právě za Herasimeniaovou a na závěr svého vystoupení čtvrtá na 100 metrů volný způsob.

Micka plaval jen v pátek a v sobotu; po vítězstvích na 1 500, 800 a 200 metrů kraul si vyrazil užít volno do Říček v Orlických horách a do Pardubic se vrátil už jen na vyhlášení.

„S patnáctistovkou i dvoustovkou jsem hodně spokojený. Změnil jsem trenéra a měl problém najít svůj cit a styl. Po pěti měsících si to však začíná sedat,“ těšilo ho.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze