Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Velká cena neměla chybu, chválila Moravčíková pardubické závody

Martina Moravčíková | foto: Lukáš Urban

23 2017
Skvostný finiš jejího závodu na 100 metrů prsa, v němž dohmátla o píď před finskou plavkyní Jennou Laukkanenovou, patřil k ozdobám 5. ročníku víkendové Velké ceny města Pardubic. „Závěry mívám většinou dobré, dokážu se vyhecovat,“ usmívala se česká olympionička Martina Moravčíková.

Osmadvacetiletá závodnice pražských Bohemians, jež předtím Laukkanenovou porazila ještě na dvojnásobné prsařské trati a na padesátce za ní naopak skončila druhá.

Vyrovnané souboje jste tu dřív na stovce sváděla i s reprezentační kolegyní Petrou Chocovou. Bylo to tentokrát jiné?
Jenna patří k evropské špičce, ale je víc sprinterka. Na padesátku vyjede. Já si to pohlídám, plavu si to svoje a potom se snažím útočit zezadu. Je to sice trochu ‚srabácké‘, ale mně to takhle vyhovuje. Trénuju na to.

Jak se vám letošní závody v Pardubicích zamlouvaly?
Velkou cenu Pardubic naprosto zbožňuju, jezdím sem ráda. Musím fakt poděkovat všem organizátorům za bezvadně vedené závody. Nemělo to chybu. Sehnali prostředky na to, aby přivezli zahraniční plavce. S tím jsme pomáhali i my reprezentanti. Co předvedl oddíl a Jana Klusáčková (sportovní manažerka aquacentra a členka SCPA Pardubice), to klobouk dolů.

Zároveň by oni měli být vděční vám. Slyšel jsem, že jste Laukkanenovou přesvědčila jako „první vlaštovku“ a pak se na to nabalovali další cizinci.
Pro mě tohle není žádný problém, udělala jsem to ráda. Myslím, že to české závody potřebují. Stačila jedna zpráva a Jenna řekla „ano“.

Martina Moravčíková
Martina Moravčíková

Úroveň závodů tím šla rapidně nahoru.
Viděli jsme rekordy mítinku už i v rozplavbách v podání špičkových prsařů, co přijeli se skupinou DLT z rakouského Grazu. Příští rok se budeme snažit získat ještě víc plavců. Mám nějaké nápady, předběžně jsem o tom s Janou mluvila.

Podaří se je přilákat i na další české poháry?
Nejlepší dlouhý bazén je v Pardubicích a krátký v Plzni. Nebylo by asi úplně vhodné zvát je na všechny závody, ale na tyhle se to určitě vyplatí. Podobné obsazení by měly mít i říjnové Plzeňské sprinty.

Co vás čeká v nejbližší době?
Za dva týdny jedu v rámci tréninku na závody do Porta. Pak jsou v Římě závody Sette Colli. Náš šéftrenér je Ital, takže nám to zařizoval. Po nich máme vrchol sezony, jímž bude červencové mistrovství světa v Budapešti.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze