Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V českém týmu se stal mistrem světa. Teď Lüthi dál sní o MotoGP

2 2017
Na požádání by ze sebe klidně pořád vysypal ještě několik českých slůvek. Není divu, vždyť Švýcar Thomas Lüthi coby mladíček dlouhé sezony závodil v mistrovství světa silničních motocyklů za český tým Elit GP, ve kterém v roce 2005 slavil senzační titul mistra světa ve stopětadvacítkách.

„Byly to skvělé časy a doufám, že díky tomu mám v Česku pořád pár fanoušků,“ poví Lüthi.

Nyní jeho „české vzpomínky“ ožívají, světový šampionát se od pátku stěhuje do Brna. Rodák z Lindenu už dávno nemá chlapecký kukuč, stal se z něj zkušený matador, který jedenáctým rokem zápolí v Moto2 (nebo jejím předchůdci – dvěstěpadesátkách). A letos si nevede vůbec zle, aktuálně se nachází na druhé příčce klasifikace.

„Udělali jsme dobrou práci. A ve druhé polovině sezony jsme připraveni bojovat o titul,“ oznamuje třicátník, jenž je zřejmě jediným jezdcem, který může ohrozit aktuálního lídra Moto2 Itala Morbidelliho.

Umazat něco ze 34bodové ztráty může Lüthi, který už loni byl v Moto2 vicemistrem světa, na oblíbeném Masarykově okruhu. „Trať je docela široká, existuje spousta možností pro ideální stopu,“ líčí jezdec Kalexu. „Jen poslední roky je problém asfalt, na kterém se objevují hrboly,“ dodává nejlepší sportovec Švýcarska roku 2005.

Tehdy porazil fenomenálního tenistu Rogera Federera. A případný triumf v celkové klasifikaci by mu letos mohl opět vynést prvenství...

I když Lüthi touží, už z éry v české stáji, po něčem jiném, než je úspěch v posezonních anketách. „Mým cílem je dostat se do MotoGP,“ zasní se Lüthi. „A věřím, že se mi to jednou podaří.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze