Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vedle manžela miluje také aerobik

13 2006
Rotterdam - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nedávnou manažerku Českého svazu sportovního aerobiku Dianu Minaříkovou si z podzimního Rotterdamu před dvěma lety všichni dobře pamatují. Tehdy coby jedna z šéfek české výpravy na mistrovství Evropy předvedla pořadatelům své organizační schopnosti i jazykovou vybavenost do té míry, že letos ji pořadatelé požádali o pomoc.

Nic na to nemění ani fakt, že ze slečny Minaříkové se loni v prosinci stala paní Klimentová, a že s manželem, českým konzulem v Chile, žije v Santiagu.

"V prosinci jsem se v Peru vdala, letos posledního ledna ukončila práci na našem svazu aerobiku a následovala jsem manžela Imricha do Santiaga," říká paní Diana.

Kontakty navázané při mistrovství Evropy 2004 se jí hodily, navíc je oživila loni na listopadovém mistrovství Evropy v Moskvě. Tam byli sondovat i nizozemští organizátoři právě probíhajícího světového šampionátu ve sportovním aerobiku a fitness družstvech.

"V té Moskvě jsme se v podstatě domluvili, že za necelý rok přijedu do Rotterdamu s organizací mistrovství světa pomoci," pokračuje Diana Klimentová Minaříková. "To už jsem věděla, že se budu vdávat, že odletím s manželem do Santiaga, a že letos na podzim budeme v Praze na třítýdenní dovolené. Tak jsem si jeden týden naplánovala s aerobikem."

Mezinárodní federace sportovního aerobiku a fitness (FISAF) zadalo pořádání světového šampionátu marketingové firmě Mark Ghering.

"Ta ale nemá se sportovním aerobikem zkušenosti, tak já vlastně pomáhám jak té společnosti, tak holandským funkcionářům z místního svazu, kteří se v Topsportcentru pohybují a starají se, aby mistrovství klapalo. A přitom jsem jakýmsi koordinátorem mezi pořadateli a FISAF, které má tady na šampionátu reprezentativní zastoupení."

Samozřejmě se jí hodí jazykové znalosti, nejvíc využije angličtinu, kterou ovládá perfektně. Tou vládnou v drtivé většině i závodníci zúčastněných zemí. Těch je tu celkem sedmnáct, od domácích Nizozemců před Česko, Francii, Itálii, Rusko, Malajsii, Maroko, Jižní Afriku a další až po Austrálii a Nový Zéland.

"Vedle angličtiny tu využívám i francouzštinu, nedávnou jsem jednomu ruskému závodníkovi musela pomoci v jeho mateřštině, protože on jinak neuměl. Ale tahle konverzace mi moc neseděla, protože on se sháněl, kde se tady v hale dají sehnat cigarety..."

A co je v Rotterdamu její hlavní činností?

"V patře nad závodní palubovkou mám kancelář s velkými okny a odtud všechno koordinuju. Jednoduše řečeno, mám na starosti hlavně to, aby závod plynule běžel," shrnuje manažerka jak má být." 
 
Ve svém druhém domově v Santiagu paní domu nelení, svému oblíbenému sportovnímu aerobiku se věnuje i v tamním světadílu.

"Není to žádná oficiální funkce, ale jsem jakousi vyslankyní FISAF pro Jižní Ameriku. Létám po nejrůznějších státech s tím, že jednotlivým místním federacím s tímhle sportem pomáhám, propaguju ho, zajišťuju různá školení lektorů a tak podobně," uzavírá paní Diana.

Diana Klimentová Minaříková ve své kanceláři v Topsportcentru, kde coby hlavní manažerka akce dohlíží na hladký průběh mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness družstvech v Rotterdamu.Témata: aerobic, Moskva, Rotterdam
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze