Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vedle manžela miluje také aerobik

13 2006
Rotterdam - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nedávnou manažerku Českého svazu sportovního aerobiku Dianu Minaříkovou si z podzimního Rotterdamu před dvěma lety všichni dobře pamatují. Tehdy coby jedna z šéfek české výpravy na mistrovství Evropy předvedla pořadatelům své organizační schopnosti i jazykovou vybavenost do té míry, že letos ji pořadatelé požádali o pomoc.

Nic na to nemění ani fakt, že ze slečny Minaříkové se loni v prosinci stala paní Klimentová, a že s manželem, českým konzulem v Chile, žije v Santiagu.

"V prosinci jsem se v Peru vdala, letos posledního ledna ukončila práci na našem svazu aerobiku a následovala jsem manžela Imricha do Santiaga," říká paní Diana.

Kontakty navázané při mistrovství Evropy 2004 se jí hodily, navíc je oživila loni na listopadovém mistrovství Evropy v Moskvě. Tam byli sondovat i nizozemští organizátoři právě probíhajícího světového šampionátu ve sportovním aerobiku a fitness družstvech.

"V té Moskvě jsme se v podstatě domluvili, že za necelý rok přijedu do Rotterdamu s organizací mistrovství světa pomoci," pokračuje Diana Klimentová Minaříková. "To už jsem věděla, že se budu vdávat, že odletím s manželem do Santiaga, a že letos na podzim budeme v Praze na třítýdenní dovolené. Tak jsem si jeden týden naplánovala s aerobikem."

Mezinárodní federace sportovního aerobiku a fitness (FISAF) zadalo pořádání světového šampionátu marketingové firmě Mark Ghering.

"Ta ale nemá se sportovním aerobikem zkušenosti, tak já vlastně pomáhám jak té společnosti, tak holandským funkcionářům z místního svazu, kteří se v Topsportcentru pohybují a starají se, aby mistrovství klapalo. A přitom jsem jakýmsi koordinátorem mezi pořadateli a FISAF, které má tady na šampionátu reprezentativní zastoupení."

Samozřejmě se jí hodí jazykové znalosti, nejvíc využije angličtinu, kterou ovládá perfektně. Tou vládnou v drtivé většině i závodníci zúčastněných zemí. Těch je tu celkem sedmnáct, od domácích Nizozemců před Česko, Francii, Itálii, Rusko, Malajsii, Maroko, Jižní Afriku a další až po Austrálii a Nový Zéland.

"Vedle angličtiny tu využívám i francouzštinu, nedávnou jsem jednomu ruskému závodníkovi musela pomoci v jeho mateřštině, protože on jinak neuměl. Ale tahle konverzace mi moc neseděla, protože on se sháněl, kde se tady v hale dají sehnat cigarety..."

A co je v Rotterdamu její hlavní činností?

"V patře nad závodní palubovkou mám kancelář s velkými okny a odtud všechno koordinuju. Jednoduše řečeno, mám na starosti hlavně to, aby závod plynule běžel," shrnuje manažerka jak má být." 
 
Ve svém druhém domově v Santiagu paní domu nelení, svému oblíbenému sportovnímu aerobiku se věnuje i v tamním světadílu.

"Není to žádná oficiální funkce, ale jsem jakousi vyslankyní FISAF pro Jižní Ameriku. Létám po nejrůznějších státech s tím, že jednotlivým místním federacím s tímhle sportem pomáhám, propaguju ho, zajišťuju různá školení lektorů a tak podobně," uzavírá paní Diana.

Diana Klimentová Minaříková ve své kanceláři v Topsportcentru, kde coby hlavní manažerka akce dohlíží na hladký průběh mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness družstvech v Rotterdamu.Témata: aerobic, Moskva, Rotterdam

Nejčtenější

Češky proti Sereně. Dvacet let je drtila, teď už se Kvitová nedala

Česká tenistka Petra Kvitová slaví postup na turnaji v Cincinnati do 3. kola,...

Výtečná bitva, výtečný výsledek. A díky němu se historická statistika aspoň o píď zlepšila:...

Už vím, proč Dynamo nedostává góly, řekl Trpišovský. Víc hodnotit nechtěl

Slávista Stanislav Tecl se snaží uniknout obránci Tamási Kádárovi z Dynama...

Kyjev (Od našeho zpravodaje) Polský asistent rozhodčího Golis nejprve pečlivě zohlednil ofsajdové postavení slávisty Deliho,...POHLED: Další, prosím! Proč Plíšková propustila kouče Krupu

Česká hráčka poslouchá rady své trenérky Rennae Stubbsové.

Odmalička ji provázela pověst svědomité a cílevědomé slečny. Jeden z trenérů jí říkal včelička....

Tvrdík spílá UEFA: Surkis by měl odstoupit, sudí zápasy hrubě ovlivnili

Jaroslav Tvrdík na tiskové konferenci fotbalové Slavie k příchodu nových hráčů

Šéf slávistických fotbalistů Jaroslav Tvrdík těžce nesl vyřazení v 3. předkole Ligy mistrů na...

Nemělo to být osobní, byl to jen vtip. Leverkusen se omluvil Čechovi

TO NEŠLO Petr Čech z Arsenalu inkasuje druhý gól ve šlágru proti Manchesteru...

VIDEO Udělali si z něj legraci, žertovali na jeho účet. Když se fotbalový brankář Petr Čech z Arsenalu...

Další z rubriky

Erbanová už nebude trénovat v Nizozemsku, ale s Poláky

Česká rychlobruslařka Karolína Erbanová v olympijském závodu na 500 metrů, ve...

Čtyři roky se připravovala v Nizozemsku, zázemí rychlobruslařské velmoci pomohlo Karolíně Erbanové...

Dálková plavkyně zabloudila a uniklo jí čtvrté evropské zlato

Nizozemská plavkyně Sharon van Rouwendaalová (vlevo) dorazila do cíle závodu ME...

Na evropském šampionátu v Glasgow útočila na čtvrtou zlatou medaili, triumf však dálkové plavkyni...

Evropské šampionáty viděla miliarda diváků, televize chtěly ještě víc

Český cyklista Josef Černý (vpravo) na trati silničního závodu ME v Glasgow

Nově vzniklý projekt společně pořádaných evropských šampionátů, které proběhly od 2. do 12. srpna v...

ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.Najdete na iDNES.cz