Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vedle Lacka usedne do kokpitu českého týmu Mexičan Domingues

Mario Domingues, vůz českého týmu K + K Motosport pro šampionát FIA GT. | foto: Petr Gabriel

21 2009
Mexický pilot Mario Domingues, který byl jedním ze zájemců o poslední volné místo v českém týmu K + K Motosport v šampionátu FIA GT, může slavit. Šéf týmu Karel Kubů se rozhodl poslední volné místo v sestavě obsadit právě tímto jezdcem.

"Rozhodovali jsme se mezi Daryllem O´Youngem a Mariem Dominguesem, nakonec jsme zvolili Maria. Je to jezdec opravdu velkého formátu. Přesvědčily nás o tom především testy na německém okruhu Lausitzring, kde Domingues ukázal, že má obrovský potenciál," řekl Karel Kubů. 

Domingues, tak doplnil trojici jezdců Karl Wendlinger, Ryan Sharp, Adam Lacko a stal se  posledním chybějícím členem automobilového týmu K + K Motosport.

Společně s českým jezdcem Adamem Lackem bude tvořit posádku vozu Saleen S7R se startovním číslem 18 při závodech světového klání gétéček. Jejich kolegové Karl Wendlinger a Ryan Sharp budou  bojovat se stejným vozem, ale startovního čísla 14.

Mexický jezdec, který v zámořském formulovém šampionátu absolvoval téměř stovku závodů a před časem dokonce koketoval i formulí 1 se společně s celým týmem už zúčastnil posledních předsezoních testů na novém portugalském okruhu v Algarve. A s jejich výsledky je vedení českého týmu spokojeno.

"Musím výkony jezdců vyzdvihnout, málokdy se stane, že se podaří najít čtyři takto vyrovnané závodníky. Všichni dosahovali prakticky srovnatelných časů," konstatoval manažer týmu Roman Seidl.

"Při testech jsme se věnovali především nastavení auta. S časy, které jsme na okruhu zajížděli, jsme maximálně spokojeni, protože patří k těm nejlepším. Víme totiž, jaké časy v Algarve dosahovala konkurence, která zde testovala v únoru."

Stejně úspěšně absolvoval tým předchozí testy na okruhu Paul Richard ve Francii. "Naši jezdci se tam pravidelně zařazovali mezi absolutní špičku," spokojeně konstatoval Kubů.

Nyní se tým vrátil zpět do České republiky, kde se bude připravovat na premiérový závod letošního, již třináctého ročníku šampionátu FIA GT. Ten se odehraje 3. května na známém britském okruhu v Silverstonu.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze