Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Večerková byla v roli strašáka

18 2000
F r e n š t á t p. R. - Do role strašáka pasovali trenéři volejbalistek Brna Miroslav Čada a Vladimír Samek reprezentantku Michaelu Večerkovou, kterou před domácími finálovými zápasy extraligy s Laposem Frenštát pod Radhoštěm označili za možnou posilu. Hráčky Frenštátu se ale nelekly. Nejprve v sobotu v Brně vyhrály 3:0, načež v neděli podlehly 1:3. Stav finálové série je 2:2. O nových mistryních republiky rozhodne až páté střetnutí ve čtvrtek od 17 hodin ve Frenštátě. To bude pro oba týmy nejdůležitější zápas sezony. A Brno už nemá čím strašit. Večerková opět hrát nebude, neboť nedostala svolení svého italského klubu z Neapole.

"Zřejmě šlo opravdu jen o zastrašování," uvedla frenštátská univerzálka Kateřina Jenčková k možnému startu Večerkové. Tu vedení Brna podle zákulisních informací dokonce chtělo před prvním domácím zápasem poslat na rozcvičení, byť vědělo, že nastoupit nemůže. Divné bylo už to, že po druhém utkání ve Frenštátě brněnští trenéři sami od sebe o případném příchodu Večerkové hovořili.

"Ostatně příchod nové hráčky do družstva na poslední chvíli může spíš uškodit, protože se potřebuje sehrát s nahrávačkou," podotkla Kateřina Jenčková. "Vzpomínám si, že už jednou před lety Brno změnilo ustálenou sestavu a vůbec mu to neprospělo."

Před volejbalistkami jsou tři dny očekávání, co přinese čtvrtek. Včera měly hráčky Laposu s výjimkou náhradnic, které posilovaly, jen poradu u videa. Trénink je opět čeká až dnes. Obě dosavadní finálové prohry frenštátský trenér Leopold Tůma vidí především v psychice.

"Hráčky se pokaždé zlomily, a z toho pramenilo hodně chyb," podotkl Tůma. "Ve čtvrtém utkání v Brně nám na nohy nepomohl ani zisk už téměř ztraceného třetího setu. Na zlepšení psychické pohody musíme pracovat."

Kateřina Jenčková s trenérem souhlasí. "Je to v naší psychice. Brňanky nemají co ztratit, pro ně je už druhé místo úspěchem."

O vstupenky na utkání je obrovský zájem. Víc než 350 jich však v prodeji nebude. "Brněnští fanoušci chtěli dopředu nějaké rezervovat, jenže vědí, že v našich podmínkách to nejde," uvedla manažerka Frenštátu Marcela Adámková. "Tak jako obvykle začneme s prodejem lístků hodinu před zápasem a kdo dřív přijde, tak se do haly dostane." V Brně padaly otázky, zda by se rozhodující utkání nemohlo hrát ve větší hale. "To nejde, přece se nezbavíme domácího prostředí," podotkla Marcela Adámková.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze