Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ve Walesu bude takřka vše hrát proti Američanům, říká bývalý kapitán Azinger

Takto slavil Paul Azinger úspěch se svými hráči ve Walhalle v roce 2008 | foto: Reuters

29 2010
Paul Azinger před necelými dvěma lety slavil úspěch v Ryder Cupu, Američané se radovali po třech předchozích prohrách. Říjnový turnaj ve Walesu ale podle něj bude mnohem náročnější než ten ve Walhalle.

Americký rydercupový tým bude podle bývalého kapitána Paula Azingera potřeboval hodně příprav a výjimečný tým, aby v říjnu uspěl ve Walesu. Obhájci triumfu z Walhally a vítězové loňského Presidents Cupu budou kousek od Cardiffu útočil na první americké vítězství na evropské půdě od roku 1993.

Před dvěma lety americký výběr v Kentucky ukončil sérii tří vítězství Evropy a tím nastartoval dva roky nadvlády. Loni v říjnu USA porazily Výběr světa v Presidetns Cupu, obdobě Ryder Cupu.

Ryder Cup 2010 - exhibice kapitánů v Celtic Manor, Corey Pavin (vlevo) a Colin Montgomerie.

I zatím poslední rydercupová generálka na Masters vyšla lépe pro americké hráče, naopak hráči ze starého kontinentu až na Angličany Leeho Westwooda a Iana Poultera vyhořeli. Jediným Evropanem, kterému se ještě podařilo prodrat do první dvacítky, byl Španěl Miguel Ángel Jiménez.

Forma hráčů se do října může výrazně změnit. Azinger navíc upozorňuje, že proti americkému týmu budou hrát snad všechny karty. Od podpory fanoušků až po velšské počasí.

Wales bude hostit prestižní golfový Ryder Cup 2010.

Podle Azingera budou Američané mít problém i se hřištěm v Celtic Manoru. Evropský kapitán Colin Montgomerie má totiž na starosti přípravy hřiště a dá se předpokládat, že na Američany bude čekat hřiště, na které ze své země nejsou příliš zvyklí. Jen poslední úpravy pro Ryder Cup a generálku Wales Open vyšly na půl milionu liber. Některé jamky byly upraveny, Montgomerie nechal prohloubit bunkery, zvětšit rough a zrychlit greeny.

Klíčové bude složení týmu a nálada

Americký kapitán Corey Pavin bude muset pečlivě vybírat, koho do týmu vezme, míní Azinger, který při se při své strategii ve Valhalle inspiroval i mezi vojáky a úspěch jeho svěřenců byl připisován novinkám, které do příprav zavedl. "Je potřeba hráčům vštěpit do hlav, aby byli připravení," uvedl Azinger s tím, že se v hráčích musí probudit i vlastenecký duch, což je prý těžší než v případě evropských hráčů.

Ryder Cup, trofej

"V Evropě je to jiné než v Americe," uvedl s tím, že při Ryder Cupu se v evropských hráčích něco probudí a díky tomu můžou spolu ve dvojicích hrát například Španěl s Irem a rozumějí si. "Mají to v krvi, v srdcích. V Americe to máme v mysli." I proto je podle Azingera důležité, aby v týmu panovala týmová nálada a hráči nehráli přiliš na sebe.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze