Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ve Vítkovicích selhala pořadatelská služba, míní šéf florbalové disciplinárky

Incident ve Vítkovicích: Hráč Boleslavi Petr Novotný (v bílém vlevo) brání spoluhráče před jedním z diváků | foto: ČT 4

22 2010
Nepodmíněný zákaz činnosti pro hráče, tučná pokuta či uzavření haly pro pořadatele. I takové verdikty může vynést disciplinární komise České florbalové unie za incident, který se stal v závěru nedělního extraligového semifinále mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví.

Je to vůbec poprvé, co česká florbalová disciplinárka bude řešit incident mezi hráčem a fanouškem. "Opravdu si na žádný takový případ nevzpomínám," řekl její šéf Tomáš Březina.

O co šlo? Vítkovice v 58. minutě bezpečně kontrolovaly čtyřbrankový náskok, když boleslavský útočník Petr Novotný udeřil loktem domácího Tomašíka - autora tří gólů v zápase.

Zákrok ale zůstal nepotrestán a to rozpoutalo vlnu emocí. Vzápětí si hostující Lukáš Brychca odpykávající si trest za předchozí faul, vyměňoval slovní názory s jedním z diváků, který se za mladým hráčem vydal.

A Novotný, jenž se chystal na vhazování, neotálel a svého spoluhráče šel bránit. Od rozhodčích dostal trest "červená karta 3", což automaticky znamená disciplinární řízení.

"Zatím shromažďujeme veškeré podklady," prohlásil Březina. "Čekáme na dodání zápisu o utkání, zprávu delegáta a rozhodčích. To jsou základní dokumenty, které potřebujeme," sdělil iDNES.cz. Disciplinární komise zasedne ve čtvrtek dá šanci účastníkům incidentu, aby podali svá vysvětlení.

Jako důkazní materiál bude sloužit i záznam České televize. "V úterý si jdeme do televize záznam prohlédnout," řekl Březina.

Podotkl, že tříčlenná komise se bude zabývat utkáním jako celkem. Tedy nejen zmíněným incidentem, ale i předchozím nepotrestaným faulem Novotného, po němž se nešťastné události daly do pohybu.

Sedmadvacetiletého reprezentanta Novotného tak zřejmě čeká vynucená stopka. "Nebudu spekulovat," odpověděl šéf disciplinárky na dotaz, zda pro forvarda může hrát jako polehčující okolnost fakt, že pomáhal spoluhráči.

Pokuta pro Vítkovice? Zaplatím ji, říká účastník incidentu

O selhání pořadatelské služby však Březina nepochybuje. "To je víceméně jasné. Tohle si divák nesmí dovolit," řekl rázně.

Vítkovickému klubu tak například hrozí pokuta až 250 tisíc korun, či uzavření haly pro nejbližší zápasy.

Pokud dojde na peněžitý trest, je připraven ho zaplatit účastník incidentu Martin Čépe - jeden ze sponzorů vítkovického klubu

"Já ho zaplatím. Beru to na svou hlavu, byl to můj zkrat a já také ponesu následky, Vítkovice za to vůbec nemůžou," citoval Čépeho web florbal.cz.

S mladoboleslavským Brychcou si to prý už bez emocí v pondělí vyříkali. "Tekly tam nervy. I Brychca bral, že to bylo oboustranné. Potvrdil mi to, že nemá žádné zranění," dodal Čépe.

Opatření Vítkovic: zavřeme dolní část tribuny

Vedení florbalových Vítkovic vyjádřilo nad událostmi v závěru nedělního duelu politování a podniklo první kroky, aby se podobná záležitost nemohla v budoucnu opakovat.

"Vzhledem k faktu, že chování hráčů i fanoušků překračuje únosné meze, rozhodlo vedení vítkovického klubu o následujícím opatření," píše se na oficiálním webu klubu.

"Pro domácí zápasy Fortuna extraligy mužů budou pro veřejnost s okamžitou platností uzavřeny veškeré dolní tribuny sportovního centra Dubina. Zároveň bude posílena pořadatelská služba, aby se podobné incidenty již nikdy nemohly opakovat."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze