Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ve středočeské Roztěži se bude útočit na evropský golfový rekord

Leaderboard vítá v Roztěži hráče zatím bez jmen i počtu ran. Od pátku se tady začnou objevovat. | foto: Martin Kabát

15 2010
Devatenáct hráčů Senior Tour si letos vydělalo přes 90 tisíc eur. Ten, který vyhraje v Roztěži u Kutné Hory, získá právě tuto částku a tři muži ve startovním poli mají šanci dostat se na první místo finančního žebříčku. Do konce sezony už jsou na programu jen tři turnaje a žádný nemá takovou dotaci jako Casa Serena Open.

Český podnik si v tomto směru drží i při letošním třetím ročníku primát mezi turnaji mimo "bohatší" kategorii major.

A jelikož dosavadní lídr série Bernhard Langer dal tentokrát přednost startu na asijské části americké Champions Tour, jsou Thajec Boonchu Ruangkit, Jihoafričan Chris Williams a Angel Franco z Paraguaye připraveni zaútočit od pátku do neděle na jeho postavení.

Tuzemští diváci už vědí, že v podání hráčů nad padesát let se jim naskýtá ojedinělá příležitost vidět golf, kde se o vítězi rozhoduje hluboko v mínusových číslech. Vstup zdarma a parkování v místě jsou příjemnými bonusy.

Casa Serena Open 2010 - hřiště v Roztěži.

A jeden takový se nabízí i samotným aktérům. Nováčci ve startovním poli se při obhlídce hřiště a tréninkových jamkách nestačili divit, že na fairwajích nenašli žádné "řízky", vykrojené v trávě rekreačními golfisty. Vysvětlení, že na privátním hřišti před nimi nikdo nehrál celé týdny, aby vše bylo v perfektním stavu, kvitovali.

Obhájce prvenství Peter Mitchell se dokonce nechal slyšet, že mu učarovalo samo místo v české kotlině. "Je prostě nádherné. I kdyby se tady nehrál golf a jenom byste se zde procházeli, tak byste si je zamilovali," řekl rodák z Woodchurche v anglickém hrabství Kent.

Osm z top 10

Mitchell ani letos nepatří k favoritům, ale právě loni tady zachránil celkový výsledek v sezoně a není vyloučeno, že se něco podobného povede někomu dalšímu.

A půjde i o rekord. Carl Mason může získat čtyřiadvacátý turnajový titul, což před ním žádný z hráčů Senior Tour nedokázal.

senior tour 2010 - order of merit

1. Bernhard Langer (Něm.) 255 310
2. Boonchu Ruangkit (Thaj.) 216 693
3. Chris Williams (JAR) 180 083
4. David Frost (JAR) 172 849
5. Angel Franco (Par.) 169 823
6. Carl Mason (Angl.) 138 126
7. Bill Longmuir (Skot.) 129 217
8. Des Smyth (Irs.) 126 850
9. Andrew Oldcorn (Skot.) 126 332
10. David J. Russell (Angl.) 125 109
(v eurech)

Tento Angličan by ziskem vítězné prémie výrazně posílil své šance na zisk John Jacobs Trophy pro nejlepšího hráče szeony. Z první desítky průběžného pořadí bude na Casa Serena Open startovat osm golfistů.

Také mezi dalšími přihlášenými jsou významné a zajímavé osobnosti. Skot Sam Torrance má v kariéře i kapitánství evropského týmu v Ryder Cupu. Angličan Barry Lane je vítězem světové jamkovky z roku 1995.

Casa Serena Open 2010 - trénink.

Casa Serena Open 2010 - trénink.

Jméno dvojnásobného amatérského mistra Británie Garyho Wolstenholma je tradičně zmiňováno v souvislosti s jeho slavným vítězstvím nad Tigerem Woodsem ve Walker Cupu. Angličan při svém debutu na Senior Tour v minulém týdnu ve Woburnu skončil třetí.

Český golf bude mít v Roztěži premiérově dva zástupce. V domácí kvalifikaci si účast zajistili Jan Juhaniak, jenž hrál turnaj v roce 2008, a loňský debutant Jiří Seifert.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze