Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ve finále futsalové ligy došlo už i na facky

Teplický Vini (vlevo) v souboji s chrudimským Marešem. | foto: Martin Adamec, MAFRA

26 2010
Asi to byla bezvýznamná epizodka, ale nádherně ilustruje, jak prestižní boj vzplál v letošním finále futsalové ligy. Nováček Balticflora Teplice v pondělí nad mistrovskou Chrudimí zvítězil 4:3, dorovnal sérii na 2:2 na zápasy a při podávání rukou došlo k malému incidentu.

Chrudimský Roman Mareš ukázal Brazilci Evandrovi loket, chtěl tím naznačit, co se mu na jeho hře nelíbí. A soupeře lehce poplácal po tváři, jak ukázaly záběry České televize. Evandro si to nenechal líbit a vystřihl Marešovi brazilskou dlaní už silnější českou facku.

"Já si toho nevšiml, šel jsem první. Ani jsme to neřešili. Dozvěděl jsem se to až druhý den," uvedl teplický kapitán Martin Dlouhý. "Ale je to finále a určitě bude mít i poslední zápas náboj."

Chrudim, panovník českého futsalu, už v pondělí mohla v teplické hale křepčit s pohárem. A dokonce počtvrté v sérii dala vedoucí gól! "Nevím, proč ho pokaždé dostaneme my. Příště už to nesmíme dopustit," burcuje Dlouhý.

Balticfloru však zásah nezlomil. Naopak. Napodobila kousek soupeře z minulého utkání, bleskově nasázela tři góly. Jen za 83 vteřin! Nejdřív Gui z otočky, pak s pomocí teče Graciano a nakonec po kombinaci Tolstov. Po pauze domácí zvýšili na 4:1, Chrudim zvládla stáhnout jen na rozdíl branky.

"Za minutu 3 góly, to se nesmí stát. Pykali jsme za to," prohlásil pro ČT4 hostující útočník Lukáš Rešetár. Chrudimský trenér Ota Stejskal si postěžoval: "Ta smrtící minutovka Teplic rozhodla. Na co nám je, že je výrazně přestřílíme, když o gól prohrajeme." Statistika střel skutečně vyzněla pro pětinásobného šampiona - 33:18.

Poprvé v historii ligy tak finále dospělo do 5. utkání! Zápas roku vysílá ČT4 v sobotu ve 13.45. "Výhodu má Chrudim, doma prohrává málokdy. Ale my už to jednou dokázali," řekl Dlouhý. "A když budeme zase ztrácet? Nic se neděje.

Už není z čeho mít strach." Bude počtvrté v řadě zlatá Chrudim s převahou českých hráčů, anebo poprvé v historii cizinecká letka z Teplic, plně profesionální tým?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze