Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vážně zraněný žokej Gehm už hovoří

27 2004
Kolín nad Rýnem - Německý žokej Peter Gehm, jenž je po pádu z koně ochrnutý od pasu dolů, se pomalu zotavuje a podle trenéra Christiana von der Reckeho se jeho stav lepší. Na klinice v Kolíně nad Rýnem, kde ho před týdnem lékaři probudili z umělého spánku, už žokej prý komunikuje s okolím a živě se zajímá o dění ve stájích.

Gehm spadl v polovině prosince při tréninku z mladého koně. Zlomil si hrudní obratel, poranil míchu v oblasti beder a protrhl plíci. "Peter se musí podrobit ještě další operaci, při níž bude zafixována páteř a mícha," řekl Von der Recke německému dostihovému serveru Gallop Online.
 
Poprvé směl Gehma navštívit na Štědrý den. "Tehdy byl ještě trochu zmatený, což je ale pochopitelné, protože ho teprve krátce předtím probudili z kómatu. O den později už se cítil mnohem lépe a v neděli se mu už vedlo dobře," popsal trenér postupné zlepšování stavu čtyřnásobného vítěze Velké pardubické.
 
Pětatřicetiletý žokej podle trenéra po nehodě na dostihový sport nezanevřel. "Živě se zajímá o naše koně a jejich chystané starty, už plánuje i svou rehabilitaci. Jakmile bude mít po druhé operaci, může s ní začít," uvedl Von der Recke.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze