Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hradilkovy plány: otevře na Vltavě plovoucí bar a dotočí film

Kajakář Vavřinec Hradilek na mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši. | foto: Ivana Roháčková

16 2016
Kajakář Vavřinec Hradilek se nedostal na olympijské hry do Ria, nudit se ale letos nebude. Chce se soustředit na celkové vítězství ve Světovém poháru, bude se věnovat novému podnikatelskému projektu a také filmu Tenkrát v ráji, v němž ztvárnil hlavní roli horolezce Josefa Smítky. Na příští sezonu se chce připravit na Novém Zélandu, kam pojede opět na několik měsíců na přelomu roku.

Olympijská nominace byla letos pro Hradilka prioritou, nadřazenou všem ostatním aktivitám, jak tvrdí. „Ale vždycky člověk myslí na zadní vrátka,“ řekl na tiskové konferenci.

Do konce měsíce otevře na pražské náplavce u Výtoně ponton s barem, který by měl být místem odpočinku, zábavy a sportu. Kayak beach bar zájemcům půjčí paddleboardy nebo kajaky, umožní jim zahrát si na Vltavě plážový volejbal, nabídne zábavu dětem a má být oázou klidu třeba u sledování sportovních přenosů.

„Nechci, aby to bylo jen chlastací místo,“ pousmál se Hradilek, čerstvý vicemistr Evropy z Liptovského Mikuláše, kde prohrál boj o titul o jedinou setinu s olympionikem Jiřím Prskavcem. „Půl roku jsme na tom intenzivně pracovali. Snad se to zdárně blíží k tomu, že se za tři týdny otevře. Je to nová výzva věnovat se něčemu jinému,“ uvedl stříbrný olympijský medailista z Londýna.

Fotogalerie

Ponton se bude dát oddělit od baru a chystají se na něm exhibiční zápasy. Něco podobného Hradilek viděl v Kodani. „Dal jsem si tam dvě piva a hrozně se mi tam zalíbilo. Dostal jsem možnost využít jedno místo v Praze, tak jsem sehnal další dva blázny a šli jsme do toho. Věřím, že tam budeme společně slavit olympijské medaile,“ řekl. Nevyloučil, že by se odjel na závod kajakářů do Ria podívat. „Musel bych ale sehnat nějakou levnou letenku,“ uvedl.

Zatímco reprezentace vodních slalomářů pojede v úterý na dvoutýdenní soustředění do Ria, Hradilek se vrátí k filmu. Ještě ho čekají dva natáčecí dny už téměř hotového filmu, jehož premiéra bude v září. „Chtějí ještě dotáčet nějaké scény, i když už to je skoro sestřihaný. Využijí toho, že mám teď víc času, prý je to docela dobrý,“ prohlásil.

Kvůli absenci v olympijském týmu přijde o nějaké peníze, ale o budoucnost se nebojí. „Stojí za mnou lidi, kteří vnímají, jak krutá ta nominace byla a spolupracují se mnou dlouhodobě,“ uvedl mistr světa z Prahy z roku 2013.

Sport u Hradilka zůstává na prvním místě. Objede všechny závody Světového poháru, protože celkový triumf mu chybí. „Tak se na to budu soustředit,“ řekl. Tři závody v Ivrey, Pau a Seu jsou před olympiádou, Praha a Tacen po ní. „Dal jsem nominaci maximum a výsledek ukazuje, že jezdit umím. Forma je veliká,“ tvrdí devětadvacetiletý kajakář.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze