Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Váňové se u Taxisu letos nepotkají

18 2006
Pardubice - Otec a syn Váňové na startu Velké pardubické? Krásná, leč pro letošní ročník nereálná představa. Legendární žokej jeho patnáctiletý potomek musí svůj sen o rok odložit. "Oba si to moc přejeme. Táta holt musí jezdit i příští rok," usmál se Josef Váňa mladší.

Právě on "naboural" rodinné plány. Měl dokončit závěrečný kvalifikační dostih, aby se mohl objevit na startu Velké pardubické.

Nebylo mu to však přáno. Na Jacka De Traou Landa, s nímž při srpnové kvalifikaci do cíle nedorazil, vůbec neusedl. Zlomená levá klíční kost mu to nedovolila. "Co se dá dělat? Život jde dál, přece se nezblázním," mávl rukou Váňa.

Pardubický mítink pro něj skončil druhým dostihem. Zaběhl s Mr Landem za lesík a ven vyběhl už jen samotný kůň.

"Bohužel Tomáš Hurt začal před šestou překážkou trošku kličkovat. Úplně jsme se zastavili a skákali jsme skoro z místa," popsal Váňa osudný okamžik. Pád na Popkovickém příkopu ho zastavil.

"Kůň šel na hlavu, já na rameno. Jak jsem vstal, hned jsem věděl, že je zle," podotkl Váňa.

Zlomená klíční kost. Konec snu společném startu s otcem ve Velké pardubické. Aspoň pro letošek. "Pády k dostihům patří, je to smůla," pronesl Váňa. "Mám vše před sebou. Doufám, že mi Velká neuteče."

"Táta bude muset jezdit ještě rok. Ve Velké padubické se určitě chceme potkat." 

Autoři:


Témata: dostihy, Josef Váňa
Nejčtenější

Grafton Recruitment Praha
PRACOVNICE OŘEZU

Grafton Recruitment Praha
Zlínský kraj
nabízený plat: 19 000 - 22 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze