Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vánoce sportovců můžou být i pracovní

24 2006
České Budějovice - Vánoce? To jsou přeci svátky klidu a míru. Odpočinek, chvíle strávené s rodinou a přáteli a hlavně pohoda. Tak si je užívá většina z nás. Nejinak je tomu i u sportovců. Vánoce mají rádi a těší se na ně. "Je kolem nich sice docela dost běhání, ale když se potom všichni sejdou u stromečku, je to nádhera," tvrdí českobudějovický volejbalista Petr Habada.

Ještě na jednu věc se Petr Habada moc těší. "Letos poprvé budu trávit Vánoce se svým synem, když z toho všeho už bude mít trochu rozum," vysvětlil, jaké chvíle pro něj budou letos nejkrásnější.

Trochu jiné Vánoce stráví českobudějovický hokejista Milan Toman. Zatímco volejbalisté mají přestávku, hokejisté hrají do konce roku ještě dva zápasy.

"U mě budou pracovní," pousmál se Milan Toman, ale dodal, že volný čas si samozřejmě najde. I on bude trávit svátky v rodinném kruhu, jen s jedním rozdílem. "Když jsem hrál v Praze, navštěvoval jsem přátele a rodinu já, letos bude muset rodina přijet spíše za námi do Českých Budějovic," doplnil Toman.

K Vánocům neodmyslitelně patří různé zvyky a tradice. Dodržují se i v rodinách sportovců? "Abych se přiznal, u nás na zvyky moc nejsme," uvedl Petr Habada.

"Ozdobíme si stromeček, postíme se, ale to je tak všechno. Nic víc nedodržujeme." Petr Habada navíc přiznal, že nejí ani tradičního vánočního kapra. "Nahrazuju si ho smaženým vepřovým řízkem," usmíval se.

Rybu si naopak s chutí dá Milan Toman. "Smažený kapr a bramborový salát ke Štědrému dni rozhodně patří," řekl. "Takže neudělám výjimku a dám si ho i letos." Milan Toman se navíc snaží dodržovat i některé zvyky. "Když to jde, zajdeme na půlnoční mši," potvrdil.

Oba dva sportovci se však shodli, že v kuchyni je přes svátky nikdo neuvidí. "Manželce se do toho nemíchám," usmíval se Toman a přidal se i Habada. "Nechávám se hlavně obskakovat."

Z dárků mají radost vždy K Vánocům patří dárky. Nejinak je tomu i u sportovců. Darovaná věc dělá lidem radost a to potvrdil i Petr Habada. "Z každého dárku, co dostanu, mám radost," uvedl.

Kdy však měli z dárku největší radost, už si ani jeden z nich nevzpomene. "V dětství jsem míval největší radost s hokejových věcí, které jsem dostával," zavzpomínal přeci jen Milan Toman.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze