Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Valujev obhájil titul šampiona WBA

8 2006
Chicago - Ruský obr se může radovat. Titul mistra světa profesionální organizace WBA v těžké váze obhájil Nikolaj Valujev - 214 centimetrů vysoký a bezmála 150 kilogramů vážící hromotluk. V sobotním zápase v Chicagu před 16 000 diváků porazil před časovým limitem, přesně v 11. kole, amerického vyzyvatele Monteho Barretta.

Valujev dvakrát srazil soupeře na podlahu ringu. Rozhodčí  ak boj definitivně zastavil, protože otřesený a vrávorající Barrett nebyl schopen pokračovat a trenér James Ali Basheer ho odvedl z ringu.

Ruský boxer si tak ve své profesionální kariéře připsal 33. vítězství k.o. Celkem vyhrál všech 45 duelů, k nimž nastoupil. "Nebylo to ale snadné vítězství," prohlásil Valujev. "Zpočátku se Monte hodně snažil, ale po čtvrtém nebo pátém kole jsem už věděl, že vyhraju," doplnil.

Úvod duelu se skutečně nesl ve vyrovnaném duchu. Valujev inkasoval ve čtvrtém kole těžký úder na hlavu, v šestém dokonce po sérii zásahů krvácel. Jiné soupeřovy útoky ho však příliš nevyvedly z míry a karta se postupně začala obracet na jeho stranu.

Poprvé poslal Barretta na zem v osmém kole, své útoky pak vystupňoval v jedenáctém dějství, po němž zápas skončil. "Je to pořádně silný chlap. Necítím se nejlíp, ale budu v pořádku," uvedl poražený boxer, který váží skoro o půl metráku méně než obrovitý Rus.

Třiatřicetiletý rodák z Petrohradu získal mistrovský pás loni v prosinci po souboji s Johnem Ruizem v Berlíně. Poté, co v červnu v Hannoveru knokautoval jamajského vyzyvatele Owena Becka, nyní Valujev poprvé obhajoval titul na území USA.

I mistrovské pásy dalších tří profesionálních organizací patří boxerům ze zemí bývalého Sovětského svazu. Titul WBO má Bělorus Sergej Ljachovič, IBF Ukrajinec Vladimir Kličko a WBC kazašský rodák Oleg Maskajev.

Ruský obr Nikolaj Valujev porazil (vpravo) před limitem v 11. kole Monte Barretta z USA a obhájil titul organizace WBA v těžké váze.

Nikolaj Valujev

Ruský obr Nikolaj Valujev porazil (vpravo) před limitem v 11. kole Monte Barretta z USA a obhájil titul organizace WBA v těžké váze.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze