Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Valoušek závodí s novým autem

3 2006
Karlstad, Otrokovice - Kariéra automobilového závodníka Pavla Valouška mladšího v továrním týmu Suzuki začala dnes. Premiéru zažívá na zasněžených a zamrzlých švédských cestách. Švédská rallye je totiž prvním dílem juniorského mistrovství světa. "Už jsem tady jednou byl, ale kvůli technickým problémům jsem skončil na prvním testu. Takže pořádně netuším, co mám očekávat," poznamenal Valoušek.

Otrokovický jezdec loni obsadil v juniorském seriálu desáté místo. Svými výkony zaujal šéfy maďarské pobočky továrního týmu Suzuki, kteří jej angažovali pro letošní sezonu.

"Chci využít loňské zkušenosti a vylepšit své umístění," plánuje syn slavného jezdce. Angažmá v továrním týmu přinese Valouškovi nejenom kvalitnější zázemí, ale také novější vůz. Místo staršího ignisu osedlá novější swift. Premiérové jízdy absolvoval před týdnem ve Švédsku.

"Najezdili jsme přes sto kilometrů, vyzkoušeli různá nastavení a otestovali chování vozu za různých podmínek," popsal nadšený závodník.

Na důkladnější srovnání mezi starším a novým modelem suzuki je ale ještě brzy. "Přece jen jsem toho se swiftem nenajezdil tolik, abych mohl obě auta důkladněji porovnávat," objasnil.

"Můžu jen říct, že oba vozy se chovají rozdílně. Musel jsem si zvykat," přisvědčil.

Žádné konkrétní plány pro Švédskou rallye Valoušek nemá. S novým autem a na neznámé trati může jen překvapit. Bodovaná příčka bude úspěchem. V cíli by rád přeskočil krajana Martina Prokopa s citroënem i Slováka Jozefa Béreše se suzuki.

Ve Skandinávii Valoušek opět pojede se svým tradičním navigátorem Pierangelem Scalvinim. Závěr minulé sezony v mistrovství světa zkušený italský kopilot vynechal z rodinných důvodů, ale nyní už je opět připraven. Generálka jim vyšla na jedničku, na sněhové Jänner rallye zvítězili mezi vozy s jednou poháněnou nápravou.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze