Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Valenta chce vyhrát Světový pohár

7 2006
Praha - Po zdravotní stránce je fit, i proto vstoupí do nové sezony Světového poháru se smělým cílem. Akrobatický lyžař Aleš Valenta touží po celkovém triumfu, zatím dosud skončil nejlépe v roce 2002. Tehdy v celkovém hodnocení Světového poháru skončil třetí, v téže sezoně triumfoval na olympijských hrách v Salt Lake City.

V následujících čtyřech sezonách se Valentovi celkový výsledek ve Světovém poháru vylepšit nepodařilo. Věří však, že v nadcházející poolympijské sezoně se mu podaří vystoupit na nejvyšší stupínek.

"Loni jsem kvůli různým bolístkám nemohl moc skákat. Teď doufám, že ostatní budou brát nadcházející ročník jako odpočinkový, abych mohl Světový pohár konečně vyhrát," řekl Valenta na tiskové konferenci v Praze.

Jeho odhodlání zvyšuje i fakt, že se konečně cítí stoprocentně zdravotně v pořádku.

"Zraněné koleno se mi podařilo vyléčit, navíc bez operačního zákroku, což je dobře," oddechl si třiatřicetiletý reprezentant.

První "sněhové" závody by měly Valentu čekat na přelomu srpna a září, kdy by měl být Světový pohár zahájen v Austrálii.

"Momentálně to ale vypadá tak, že se tam skákat nebude. Není tam totiž sníh," uvedl Valenta, podle kterého by mělo rozhodnutí o případném odvolání závodů padnout v nejbližší době. "Kdyby ale nebyly, docela bych to uvítal. Je to celkem daleko," řekl závodník pražské Dukly.

Přestože chce celý seriál vyhrát, nechystá žádný nový skok. "Skáču ty nejtěžší skoky na světě, takže nic nového nepřipravuji. Spíše piluji stávající skoky. To je moje strategie na léto," prozradil Valenta, jenž tak zřejmě bude opět spoléhat na trojná salta s pěti vruty.

Jako jeden z mála akrobatických skokanů má ve svém rejstříku hned dvě verze tohoto skoku.

První závodní prověrka na novou sezonu čeká rodáka ze Šumperku již v sobotu. V jeho Acrobat parku ve Štítech se totiž uskuteční klání letního Světového poháru ve skocích do vody. A Valenta bude útočit na třetí vítězství za sebou.

"Rád bych to dokázal. Natrénováno mám, cítím se dobře. Uvidíme ale, jak na tom budou ostatní," dodal Valenta.

Autoři: ,


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze