Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Valašská rallye postrádá hvězdy

30 2006
Valašské Meziříčí - Vyřazení z mezinárodního mistrovství republiky v automobilových soutěžích výrazně poznamenalo startovní listinu jubilejního 25. ročníku Valašské rallye, která se v pátek a v sobotu pojede v okolí Valašského Meziříčí.

Oblíbený podnik se uskuteční jen jako součást tzv. Super série, tedy seriálu pro vozy WRC a další modely, které nesmí závodit v hlavním šampionátu.

"Jsme naštvaní," přiznal už před časem ředitel Valašské rallye Miroslav Hošák.

Soutěž je totiž jediná, která z kalendáře vypadla. Zůstaly v něm i obě zahraniční rallye v Rakousku a na Slovensku. Pořadatelům se přesto sešlo na šedesát přihlášek. S vozy nejvyšší kategorie A8 ale budou závodit jen čtyři posádky, nejatraktivnější vůz specifikace WRC pak představí jen Leoš Flídr, který je proto ve startovní listině hlavním favoritem rallye.

Zbývající účastníky "Valašky" čeká především boj o body do Poháru České republiky v rallye a Fabia Cupu. Mezi známější jména patří například Rakušan Eddy Schlager, Vladimír Berger či Jávoš Jáva. Skutečná hvězda ale na startu chybí.

PÁTEK 31. BŘEZNA START
RZ Lešná 17.40, 20.36
(Hostašovice - Vysoká)
RZ Hluzov 18.02, 20.58
(Hustopeče - Hluzov)
RZ Kunzov 18.31, 21.27
(Klokočí - Milenov)

SOBOTA 1. DUBNA START
RZ Kelč 11.27, 13.13, 16.12

(Hustopeče - Kladeruby)
RZ Helfštýn 12.17, 15.16
(Paršovice - Nové Dvory)
První posádka v cíli 17.08
(Valašské Meziříčí)

Ze 416 kilometrů dlouhé trati se bude soutěžit na 140 kilometrech rozdělených do jedenácti rychlostních zkoušek. Vítěz má být znám v sobotu kolem 17. hodiny.

Přípravu akce však komplikují nepříznivé povětrnostní podmínky a častý déšť, který ohrožuje rychlostní zkoušky sedm, devět a jedenáct. Jejich start v Němeticích se totiž nachází pod úrovní řeky Bečvy.

"V nejhorším případě jsme připraveni start posunout jinam, ale věříme, že vše dopadne dobře," řekl předseda organizačního výboru rallye Miroslav Hošák.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze