Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ostravský tým chce na Valašské rally prohánět favority

Pilot Jan Černý a navigátor Petr Černohorský ve své nové Škodě Fabii R5. | foto: Mogul Škoda ACA Racing

23 2017
Před lety se ACA Racing Team účastnil okruhových závodů. Teď se k motorsportu vrací, ovšem v jiné podobě. Ostravský tým Mogul Škoda ACA Racing vstoupí o víkendu do nové rallyové sezony.

Týmovou Škodu Fabii R5 bude pilotovat 26letý český vicemistr Jan Černý, jeho navigátorem je 50letý Petr Černohorský.

„Jsem poblázněný motorsportem, můj vztah k rally je mnohaletý a po dohodě se Škodou Auto jsme se rozhodli podpořit tým s talentovaným jezdcem a ‚mazákem‘ navigátorem,“ prohlásil šéf společnosti ACA Eduard Skaba. „S Honzou se známe už dlouho, vlastně od doby, kdy ještě ani neměl řidičák. Je to ten správný sportovec, který tomu dává absolutně všechno.“

Nová stáj se veřejnosti představila v Ostravě v pondělí a odtud se rovnou vydá k první letošní bitvě mezinárodního mistrovství republiky – Valašské rally.

Kromě podniků českého mistrovství se ovšem bude účastnit také závodů ze seriálu mistrovství Evropy. „Každý evropský závod je skvělý. Já bych rád vybojoval titul juniorského mistra Evropy, který zajišťuje pro následující sezonu start v mistrovství světa s vozem nejvyšší specifikace WRC,“ řekl Černý. „A vrcholem pro nás bude Barum rally, kde tradičně bývá obrovská konkurence. Člověk se tam poměří nejen na domácím písečku, ale i s naprostou evropskou špičkou.“

V domácím šampionátu hodlá Jan Černý prohnat dva největší adepty na titul – Jana Kopeckého a Václava Pecha. „Oba jsou obrovskými soupeři, kterých si moc vážím. Honza jezdí za tovární tým, a kam přijede, tam vyhraje. Vašek je zase technicky velice schopný a oba jsou velmi soupeřiví,“ popisoval své konkurenty pilot ostravské stáje.

První letošní měření sil se odehraje na Valašské rally, která se pojede v sobotu a neděli v okolí Kopřivnice a Valašského Meziříčí. „Naší teoretickou výhodou může být, že jsme tam startovali loni. Sice to bylo s jiným autem, Fabií S2000, ale drobné plus to být může,“ sdělil navigátor Petr Černohorský.

„V přípravě jsme nezaháleli, podnikli jsme, co šlo. Ještě minulý týden jsme testovali ve Španělsku, nepodcenili jsme ani fyzickou přípravu. Vzali jsme to zodpovědně,“ podotkl Jan Černý. „Věřím, že kluci budou dojíždět na pódiových umístěních,“ doplnil Skaba.

První evropský závod čeká posádku příští víkend na Azorských ostrovech.Najdete na iDNES.czmobilní verze