Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vaidišová mohla každé ráno mávat Federerovi

4 2006
Londýn - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Nicole Vaidišová pronikla mezi největší tenisové prominenty. Přinejmenším, co se ubytování ve Wimbledonu týče. "Na kurt to mám jen půl minuty," libovala si tenistka, pro jejíž klan zajistila agentura IMG domek hned za branami areálu. Tenistka se sem nastěhovala i s rodiči a bratrem Tobiasem.

Hned v sousedních domcích zakotvili švýcarští velikáni: Martina Hingisová a Roger Federer. "Když vylezu na terasu, můžu na oba zamávat," vyprávěla Vaidišová.

Přesné adresy hvězd však organizátoři tají. "Podstatné je, abyste bydleli co nejblíž u kurtů. Ale ještě podstatnější je, aby nikdo nevěděl kde. Potřebuju svůj klid," řekla Daniela Hantuchová. Neprozradí, kde se její domek nachází, kdo tam s ní přebývá ani kolik stojí pronájem.

Radek Štěpánek to má na kurty deset minut pěšky, ale i on je nadmíru spokojen: "Pořád lepší, než když na US Open jezdíme tři čtvrtě hodiny do oficiálního hotelu. Ve finálních dnech je důležité šetřit každý krok." Pokud nemá na programu zápas, jde si po tréninku "domů" lehnout a opět se vrací do areálu.

Opodál obsadili "svůj" domek i Jiří Novák a čeští deblisté, k dispozici mají kuchyni, obývací pokoj a čtyři ložnice. Cena pronájmu: 3 tisíce liber, tedy 120 tisíc korun.

Domy se pronajímají vždy nejméně na dva týdny, bez ohledu na to, kdy hráči na turnaji dohrají. Platíte předem. V roce 1998 zaplatila Hingisová za pronájem 10 tisíc liber, téměř půl milionu korun. Jenže pak senzačně vypadla v prvním kole s Dokičovou a okamžitě odletěla.

Boris Becker za svoji kariéru bydlel jak v luxusním hotelu, kde apartmá stálo 400 liber za noc, tak v přepychovém sídle s tenisovým kurtem. Další dva domy tehdy najal pro svého maséra, vyplétače raket a osobní strážce. Nyní se sem vrací coby komentátor BBC.

"Hotely už nejsou při Wimbledonu v módě," tvrdí pamětnice Helena Suková. "Maximálně by se vám udělalo špatně, kdybyste se v autě trmáceli přes město v zácpě do hotelu."

Zároveň však ceny pronájmů neustále rostou. "Anglie není levná země a Londýn už vůbec ne. Asi mají inflaci, tak pořád zdražujou," prohodil Štěpánek.

Sukové přibyl letos problém. Na turnaj se vydala i se svými dvěma psy Sumou a Jerrym. "Jenže sehnat u areálu barák, kde vám povolí mít s sebou i psy, to byla dřina. Nakonec jsem dostala jedinou nabídku."

Pro starousedlíky, kteří pronajímají své domky, jsou tenisté během Wimbledonu zlatý důl. Ale běda, kdyby jim někdo rozkousal sedací soupravu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze