Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vaidišová je na tenisovém dně. Začne dřít, či skončí?

Nicole Vaidišová | foto: Michal Šula, MF DNES

28 2009
Pokud byla v poslední době její kariéra jak pád do studny, pak se právě tenhle týden ozvalo hřmotné žuch! Tenistka Nicole Vaidišová dopadla při své mizerii až na úplné dno.

Dostane se z něj?

Dělá pro to vůbec něco?

Jistá není odpověď ani na jednu z těchto otázek.

Vaidišová se nejdříve podruhé v kariéře profesně rozešla se svým koučem a zároveň nevlastním otcem Alešem Kodatem. Vzápětí prohrála už v 1. kole kvalifikace na US Open, poprvé za pět let tedy bude chybět na grandslamu.

Co je horší: neexistuje mnoho důvodů se domnívat, že se na jakýkoliv turnaj Velké čtyřky v dohledné době zase podívá.

"Musí pochopit, že co teď pro tenis dělá, není dostačující. Ať už si o tom myslí či říká cokoliv," míní bývalá tenistka Sandra Kleinová.

"Aby se jednou vrátila zpátky, to by musela hodně změnit přístup. Přitom platí, že čím bude starší, tím víc jí to může ujet."

Kodat se s 20letou Vaidišovou rozešel právě proto, že u bývalé světové sedmičky neviděl chuť na sobě pracovat. Podobné hlasy se o ní nesou už delší dobu. Sama tomu svými prohlášeními nahrává, jako tímto z Wimbledonu: "Vždycky se to dá nějak nahrát. A když ne? Život jde dál."

Vaidišová a Kodat

Vedl ji od jejích osmi let. Rozešli se v březnu 2008, vrátili se k sobě v únoru 2009. K rozchodu číslo dvě došlo letos v létě po Prague Open.

Na žebříčku spadla až na 143. místo. Kvalifikaci teď bude muset hrát jak na velkých turnajích, tak i na těch menších. Je dost možné, že ji taková situace přinutí přemýšlet, zda s tenisem raději úplně neskončí.

"Řekl bych, že ji u tenisu drží smlouva s Reebokem, který jí platí velmi slušnou částku," prohlásil pro Deník Sport Vladislav Šavrda, jenž s Vaidišovou neměl dobrou zkušenost jako ředitel při letním turnaji Prague Open. "Ale co bude pak? Nevím, jestli bude schopná akceptovat zápasy na malých turnajích ITF, když byla zvyklá na špičkovou pozornost kolem své osoby."

Kdy smlouva vyprší, nechce firma prozradit. V oficiálním prohlášení ujišťuje: "Přestože se nyní Nicole v tenisu nedaří, hodláme ji nadále podporovat."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze