Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pech: Škoda, že Kopecký nedojel, předváděli jsme nádherné souboje

Vítězné posádky Rallye Český Krumlov na stupních vítězů | foto: Ján Honza

5 2014
Plzeňská posádka Václav Pech - Petr Uhel (Mini John Cooper Works S2000) ovládla o víkendu deštěm smáčenou Rallye Český Krumlov, druhý podnik mezinárodního mistrovství ČR. Úřadující šampioni se o prvenství dlouho přetahovali s Janem Kopeckým, továrním jezdcem Škody.

Ten vyhrál první etapu, ale v poslední rychlostní zkoušce ve snaze smazat Pechův náskok havaroval. "Je to velká paráda. I když musím přiznat, že v pátek jsme nestíhali. Rozdíl sice nebyl velký, jen 17 vteřin, ale cítil jsem, že na suchu na Škodovku nemáme. Druhý den ale zapršelo a nám se podařilo vyhrát," usmíval se Václav Pech.

I za deště udržel 37letý Plzeňan vysoké tempo a náskok Kopeckého stahoval. Po 11. rychlostní zkoušce šel Pech do čela a před posledním měřeným úsekem vedl o necelých deset vteřin. Kopecký se ho ještě pokusil atakovat, ale havaroval.

Vzpomněl jste si před poslední erzetou na lednovou Jänner rallye, kde jste také vedl, ale předjel vás Polák Kubica?
Samozřejmě. Myslel jsem na to, nic jsme nepodcenili. Udrželi jsme vysoké tempo až do konce. Nebyl prostor na žádnou chybičku, tu nakonec udělal Honza Kopecký.

Nemrzí, že Kopecký nedojel do cíle? Předpokládám, že byste ho asi stejně porazil...
To se takhle nedá říct. Ale i on by si za předvedený výkon zasloužil, aby projel cílem. Předváděli jsme nádherné souboje, ten závod udělaly naše dvě posádky. Ale taková už rallye bývá.

Vy jste ale přesto téměř celý druhý den Kopeckého porážel. Bylo to jen tím, že se jelo na mokru?
To nevím, ale je fakt, že nám to v těch vodních podmínkách sedlo lépe. Auto fungovalo perfektně, věřili jsme si. Rozdíly byly ale minimální, na 18 kilometrech jsme od sebe jezdili tři čtyři vteřiny.

Druhého v cíli Jakeše jste porazil o více než tři minuty. Čím si vysvětlujete takový rozdíl?
Je to důkaz, že jsme jeli rychle. (úsměv) O vítězství se jelo úplně v jiném tempu než o další umístění.

Takže když to sečtu, Rallye Český Krumlov pro vás dopadla ve všech ohledech na výbornou?
Přiznám se, že v souboji s Kopeckým jsem se snažil být malinko přibržděný, abych neudělal žádnou jezdeckou chybu. Nechtěl jsem rozbít auto, abychom neměli starost před Šumavou. I tak jsme na trati pár horkých chvilek měli. Hlavně ve chvíli, kdy jsme smykem projeli mokrou travou a jen o malý kousek jsme minuli betový obrubník.

Už 16. a 17. května se jede další závod, domácí Rallye Šumava. Co vás čeká do té doby?
V tuhle chvíli (neděle odpoledne pozn. aut.) už je auto rozebrané do posledního šroubku a meje se. V pondělí projdou součástky rentgenem, případně se něco vymění. Zabrat dostala hlavně převodovka. No a my s Petrem (spolujezdec Uhel - pozn. aut.) budeme o příštím víkendu trénovat na testovací trati na Šumavu a malinko jinak nastavíme podvozek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze