Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hlavně ať neprší, přeje si Pech před Rallye Hustopeče

Plzeňský pilot Václav Pech by se svou fiestou rád na jižní Moravě prohnal Jana Kopeckého. | foto: Martin Husár

16 2017
Posádka plzeňského EuroOilinvelt teamu Václav Pech - Petr Uhel nechybí na čtvrtém podniku domácího šampionátu v rallye, která se pojede dnes a zítra v okolí Hustopečí. Na trať se vydá více než sto aut a konkurence je vynikající, Rallye Hustopeče je totiž letos i součástí mistrovství Slovenska.

Vedle kompletní české špičky se tak představí i elitní závodníci od našich sousedů a k tomu zároveň kvalitní posádky z Polska na čele s Grzegorzem Grzybem.

Hned dvojnásobné zastoupení pošle na start i tovární tým Škoda Motorsport – kromě Jana Kopeckého, který zatím suverénně vévodí domácímu mistráku, pojede se Fabií R5 i švédský pilot Pontus Tidemand. A v této konkurenci se nehodlá ztratit ani Pech, jenž zatím dojel na všech třech dosavadních závodech druhý za Kopeckým.

„Závod v Hustopečích považuji za pravou rallye, kde se střídá asfalt s úseky na šotolině a jede se po úzkých cestičkách mezi vinicemi. Ty jsou pokryté prachem a kloužou víc než běžné cesty, to z téhle soutěže dělá jinou, atraktivnější, ale zároveň záludnější. Nejvíce zde mám obavy z deště, protože když se prach z vinic na cestě namočí, stane se z něj takový mýdlový film, na kterém je těžké se udržet,“ prohlásil 40letý plzeňský jezdec před cestou na Moravu.

„V roce 2015 jsme zde vedli s velkým náskokem a z obavy z přicházejícího deště jsem nechal na auto obout mokré pneu. Jenže déšť nepřišel a mokré pneumatiky jsem doslova prošoupal na plátno. Tím jsme přišli o první místo a skončili druzí. Většinou tady také bývá nesnesitelné vedro, kdy je v autě přes padesát stupňů a potom je náročné vydržet celou soutěž fyzicky. Dokonce zde posádky kvůli vysílení i odstupovaly. Doufám, že jsme i po stránce kondičky s Petrem dobře připraveni,“ dodal Pech.

Start Rallye Hustopeče je dnes v 19 hodin na náměstí v Hustopečích, do cíle dorazí nejrychlejší posádky po projetí celkem dvanácti rychlostních zkoušek zítra po půl páté odpoledne.

Fakta

Na Moravě se představí celkem 116 posádek Tovární jezdec Škody Jan Kopecký chce na Rallye Hustopeče udělat další krok k obhajobě titulu mistra ČR. Pilot vozu Škoda Fabia R5 je hlavním favoritem čtvrtého podniku seriálu, v Hustopečích se radoval z vítězství již šestkrát. Pořadatelům se přihlásilo 116 posádek, pro které je připravená trať s 12 rychlostními zkouškami rovnoměrně rozdělenými do dvou etap (celkem 150 km).

Průběžné pořadí MČR: 1. Kopecký (Škoda Fabia R5) 180, 2. PECH (Ford Fiesta R5) 140, 3. J. Černý (Škoda Fabia R5) 111.Najdete na iDNES.czmobilní verze