Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


S výsledkem můžeme být spokojeni, říkal Pech po Valašské rallye

Václav Pech při Valašské rallye | foto: Martin Husár

27 2017
Byl to nádherný souboj, který musel nadchnout všechny příznivce motorsportu, i když šlo „jen“ o druhou příčku. Vítězný Jan Kopecký z továrního týmu Škoda Motorsport s Fabií R5 byl v cíli o více než minutu dříve. To plzeňský pilot Václav Pech, který jel poprvé v ostrém závodě s Fordem Fiestou R5, se od začátku Valašské rallye přetahoval s Janem Černým (Škoda Fabia R5).

Když ho Černý po desáté rychlostní zkoušce odsunul na třetí příčku, zdálo se být po nadějích. Jenže Pech už poněkolikáté prokázal, že je obrovským bojovníkem a stříbrný věnec si odváží on. „S výsledkem můžeme být spokojeni,“ pousmál se Václav Pech.

Rozhodnutí padlo až v poslední zkoušce. Před ní ztrácel na Černého 5,2 vteřin, v cíli soutěže byl díky drtivému finiši o jedinou vteřinu rychlejší.

„Závěr byl dobrý,“ podotkl plzeňský jezdec, který je s novým autem spokojený. „Překvapilo mě, jak auto funguje, jak se s tím dá jet. Jen se do toho musím dostat, protože se závodí hodně rychle,“ doplnil Václav Pech.

Černý naopak netajil zklamání: „Moje pocity jsou smíšené. V závěru nás trápil technický problém, přesto jsem věřil, že druhé místo udržíme.“ A hned spěchal na letiště, protože už příští týden ho na Azorských ostrovech čeká úvodní díl mistrovství Evropy.

To Pech bude dál chystat svoji novou fiestu, aby příště sváděl vyrovnanější souboj i s Kopeckým. Na Valašsku měl s sebou anglického technika, který stále ladil programy.

Fotogalerie

„Ale na Kopřivnici nastavil něco, co přefukovalo pop-off ventil, auto špatně akcelerovalo a přišla ztráta na Honzu Černého,“ vysvětloval Pech moment, kdy nejvíce ztratil v souboji o druhou příčku.

„Pak jsme situaci řešili a přešli na jiný program. Tím se výkon vozu vrátil do normálu, auto fungovalo nejlépe z celého dne. Jenže jsme někde trefili sud, který vůbec nebyl součástí retardéru a objevila se u nás penalizace chybně. V závěru jsme jeli, jak jsme nejlépe uměli, nemyslel jsem na to, že bychom mohli Honzu stáhnout. Jsem moc rád za tento mikrosouboj, kterým Valaška gradovala, protože jsem začal fiestu v některých pasážích zase více využívat, takže musím být spokojený,“ pochvaloval si Pech.

Domácí šampionát - TrueCam mistrovství republiky v rally pokračuje 21. a 22. dubna, kdy se jede Šumava Rally Klatovy. Domácí závod Václava Pecha, kam to dotáhne s novým vozem Ford Fiesta R5?Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze