Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Janíka v polské Zaluži nezastavil déšť ani kluzká trať

Václav Janík | foto: Nutrend Racing

17 2018
V polské Zaluži odstartoval letošní ročník mezinárodního poháru v jízdě do vrchu FIA a na startu nemohl chybět šestinásobný vítěz Václav Janík. Šternberský vrchař potvrdil, že zdejší trať mu vyhovuje, a vyhrál tu potřetí v řadě.

„Povinné vítězství, do sezony jsme vstoupili tím nejlepším způsobem,“ pochvaloval si závodník stáje Nutrend Racing. Janík v Zaluži kromě roku 2015, kdy pořadí ovlivnilo počasí, vyhrál pokaždé, navíc drží rekord trati.

„Jednoduchý profil tohoto kopce velmi klame. Po startu se jede víc než kilometr dlouhá rovina, která je zakončená vracákem. Těžké místo na volbu brzdného bodu, zvlášť se studenými pneumatikami. Pak následuje série vraceček prakticky až do cíle. Obtížnost tkví především v nepředvídatelném stavu povrchu. Asfalt je sám o sobě kluzký, ale pravidlem na této trati je časté znečištění od provozních kapalin. Jezdec tak musí být hodně opatrný na plynu,“ vysvětlil Janík.

Po první jízdě vedl s dvouvteřinovým náskokem, ale s obavami vnímal blížící se déšť. Než však vyjel se svou N ormou M20FC, stihla trať alespoň trochu oschnout. „Druhá jízda byla trochu obtížnější, protože nebyla zcela vysušená trať, ale nakonec se celý tým může radovat z dalšího prvenství. Splnil jsem cíl vyhrát, takže jsem maximálně spokojený,“ uzavřel Janík.

Autor:


Témata: Olomoucký kraj
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze