Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Autokrosař Fejfar skončil v Maďarsku druhý, náskok v čele však navýšil

NA TRATI. Autokrosař Václav Fejfar s vozem Škoda Fabia v plném tempu na trati závodu mistrovství Evropy. | foto: Josef Hlaváček

25 2016
Druhou pozici vybojoval v sedmém závodě mistrovství Evropy ve třídě Touring Autocross lužanský závodník Václav Fejfar. V Maďarsku se mu dařilo od samého začátku, když si v tréninkových jízdách připsal druhý nejlepší čas, rychlejší byl pouze Martin Samohýl, který jezdí taktéž se Škodou Fabií.

„Auto odjíždělo velmi dobře od startu a výsledkem byly dvě vítězné jízdy, po nichž jsem už nemusel do třetí nastoupit,“ pochvaloval si první jízdy Fejfar. Díky tomu tak získal deset bodů za rozjížďky, což je maximální možný počet.

Ve finále se Fejfarovi také perfektně povedl start, jenže pak přišel kontakt s Pleskovasem a Fejfar se propadl na čtvrté místo.

„Postupně se mi podařilo dostat se až těsně za Martina Samohýla a tři poslední kola jsem se pokoušel ještě zaútočit. Zároveň jsem se snažil vyhnout kontaktu a stříbrnou příčku beru jako úspěch, neboť se mi podařilo navýšit náskok na Výborného na čtrnáct a na vítězného Samohýla na čtyřicet bodů,“ uvedl spokojený Fejfar.

Na stupních vítězů prvního Samohýla a druhého Fejfara doplnil další český jezdec Jan Brožek.

Největší Fejfarův konkurent Otakar Výborný skončil ve finálové jízdě na šestém místě. Po závodě ještě podal protest za kontakt právě s Fejfarem, ale ředitelství ho zamítlo. Další závod seriálu mistrovství Evropy se jede 10. a 11. září v Maggiory v Itálii.Najdete na iDNES.czmobilní verze