Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vacenovská už v Olomouci dohrála. Japonku jsem měla porazit, litovala

28 2015
Byla rozladěná. A zklamaná. S turnajem Czech Open 2015 v Olomouci, největší mezinárodní akci ve stolním tenise v republice, se rozloučila hned v prvním kole. "Kdybych hrála, co mám, tak musím takovou soupeřku porazit," řekla 29letá česká jednička po bitvě s Japonkou Miyu Katoovou, s níž prohrála 2:4.

Je to velké zklamání?
Je, zejména z předvedeného výkonu. Tahle šestnáctiletá Japonka mě porazila už podruhé. Poprvé jsem ji neznala, to může se stát. Ale když přesně vím, jak bude hrát... Dělala jsem si i videorozbor, jenže pak nejsem schopna dodržet taktiku a hraju její hru. Je to smutné.

Dá se tento zápas s mladou Japonkou srovnat s tím předchozím na letošním German Open?
Předtím jsem prohrála 0:4, přičemž všechny čtyři sety jsem ztratila v koncovce, ač jsem ve třech vedla. Teď to bylo 2:4, nějaké zlepšení tam je. Jenže stejně... Kdybych hrála, co mám, tak mám takovou soupeřku porazit. Ale nedokázala jsem to.

Minulý týden vás bolel loket. Mělo to vliv na zápas?
Ne. Vůbec. Nemělo. Mám za sebou měsíc plné přípravy, tento týden už jsem si dala menší tréninkové dávky. Forma přijde asi později. Na tenhle turnaj jsem se ale připravovala, chtěla jsem doma uspět.

Dá se tedy říci, že na prahu sezony ještě nejste rozehraná?
Nejsem, byl to první zápas, dva měsíce jsem nehrála ani jeden. Ale na situaci to nic nemění! Je mi skoro třicet a mám zkušenosti, prohrát bych s ní neměla.

Jak moc vás trápil servis Japonky?
V prvních setech jsem s příjmem bojovala hodně, na German Open mi to přitom tolik problémů nedělalo. Jenže teď jsem tu faleš nedokázala číst.

Co říkáte tomu, že před druhým mečbolem si Japonka zavazovala tkaničku na tenisce?
Zdržovala, to je jasné. Po zápase se mě na to ptal i rozhodčí, který si všiml, jak jsem byla rozčílená, ale vymlouvat se na to nechci. Zdržovala už minule... Vím, že to dělá záměrně, vliv to ale nemělo. Spíš mi to přišlo směšné.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze