Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vabrouška v Japonsku lovili z vody policisté

8 2006
Zlín - Zlínský triatlet Petr Vabroušek má jasno: při blížícím se fotbalovém šampionátu se bude trápit. Bude přitom úplně jedno, jestli bude český tým úspěšný nebo ne. Televizní přenosy totiž bude sledovat jen při fyzicky náročném tréninku na cyklistickém trenažeru.

"Ale když neprší a nemusím šlapat ve sklepě na kole, televizi vůbec nesleduju. Raději se synem vyrazím ven," přiznává nejlepší český triatlet současnosti.

Člen týmu Author Tufo Zlín před týdnem přivezl nejlepší letošní umístění ze světové série závodů Ironman, druhé místo z Japonska.

Při tréninku v přístavu vás policejní hlídka odvezla na služebnu. Neměl jste obavy, že o závod přijdete?
Samozřejmě jsem věděl, že se v rušném přístavu plavat nesmí, nicméně explicitně to nikde napsané nebylo. Zahrál jsem si teda trošku na nevědoucího a věřil jsem, že toho stihnu natrénovat co nejvíc, než mě někdo vyloví. S pomocí úklon a posunků jsem se s policisty nakonec dohodl.

Jak náročný to byl závod ve srovnání s ostatními Ironmany po světě?
Každý má své. Tento se vyznačoval jednak plaváním v celkem rozbouřeném moři a krásnou cyklistikou na třech okruzích s celkovým převýšením téměř dvou kilometrů. Při mírně zvlněném běhu jsme dvakrát obíhali sopku. Pro mě byla smůla, že jsem neměl doprovod a při závodě jsem si tak nemohl hlídat rozestupy mezi soupeři. Téměř tři hodiny jsem tak kroužil po trati, aniž bych tušil, že jsem vedoucího Američana Lieta nakonec stáhl v cíli na pouhou minutu.

Sedmé místo v Mexiku, čtvrté v Malajsii a Arizoně, třetí v Jižní Africe a druhé v Japonsku. S letošním rokem jste zatím zcela spokojený?
Určitě. Absolvoval jsem pět dlouhých triatlonů plus nějaké kratší závody a ve všech se mi dařilo. I v trénincích cítím, že moje forma šla nahoru. Šest dní po Japonsku jsem jel v rámci tréninku slovenské mistrovství v olympijském triatlonu a dokonce jsem tam nečekaně zvítězil.

Filip Ospalý, který se věnuje olympijskému triatlonu, se stal před týdnem mistrem republiky v běhu do vrchu. I vás lákají netriatlonické závody?
Samozřejmě, absolvuji jeden až dva týdně, v rámci tréninku nevynechám žádný v okolí Zlína. Za sedm týdnů mezi Arizonou a Japonskem jsem se zúčastnil čtyř cyklistických a pěti běžeckých závodů. Je to pro mě vždy vítané zpestření tréninku.

Nejbližší Ironman absolvujete až v závěru července v americkém Lake Placid. Co vás čeká v nejbližší době?
O víkendu poloviční Ironman ve Vídni, který beru spíš jako třídenní pohodový výlet s rodinou. Máme hotel v centru, poblíž Prátru. Pak zamíříme k moři do Turecka a po návratu 24. června mistrovství republiky v železném muži doma v Otrokovicích.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze