Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V závěru kola se do čela turnaje v Abú Zabí prostřílel mladý Australan

Ricka Kulacze vynesl nejlepší výkon dne do čela turnaje | foto: AP

22 2010
Po polovině turnaje Abu Dhabi Golf Championship je v čele Rick Kulacz. Ten se na první místo dostal díky tomu, že se mu na osmnácti jamkách podařilo zahrát jedenáct birdie.

Doslova stíhací jízdu předvedl ve druhém kole Abu Dhabi Golf Championship Nick Kulacz. Čtyřiadvacetiletý Australan vstupoval do dne z 25. místa, ale díky tomu, že mu na zahrání hřiště stačilo o devět ran méně než je norma, se dostal přímo do čela leaderboradu.

Australan zahrál v pátek úctyhodných 11 birdie, ale taky připisoval dvě rány za dvě bogey. Zejména ve druhé polovině kola (jamky 1-9, jelikož Kulacz začínal od desáté jamky) se to birdie ve skórekartě jen hemžilo - na devíti jamkách zahrál sedm birdie, pouhý jediný par a jednou bogey.

Kulacz šel až mezi posledními, do té doby se na čele vyhřívali známější jména včetně Sergia Garcíi. Známý Španěl, který kvůli nepovedené loňské sezoně klesl až na 13. místo světového žebříčku, v Abú Zabí nastoupil navzdory problémům se zápěstím.

Sergio Garcia, Abu Dhabi Golf Championship, 2. kolo

A zatím se mu i přes tento handicap daří. Sice se v pátek oproti prvnímu kolu o ránu zhoršil, ale poskočil ze čtvrté na dělené druhé místo. Spolu se Peterem Hansonem a Shanem Lowrym ztrácí na vedoucího Kulacze jeden úder.

Spolu s Kulaczem nastartoval stíhací jízdu i úřadující nováček roku Chris Wood. Ten v prvním kole zahrál 70 ran, ve druhém byl o šest lepší a poskočil na pátou příčku. V závěru kola ale měl nekolik šancí na to, aby zahrál ještě lepší výsledek. Ty však na greenu neproměnil.

První významnější turnaj evropské série nevyšel vítězi sezony Leemu Westwoodovi. Angličan a čtvrtý hráč světa zahrál šest ran nad par a turnaj pro nej skončil. Cutem neprošli ani Graeme McDowell, Gonzalo Fernandez-Castano, Miguel Ángel Jiménez či nadějný teenager Danny Lee.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze