Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V USA schválili: za doping doživotní distanc

7 2003
New York - Tvrdý postih za doping odhlasovali funkcionáři amerického atletického svazu (USATF). Pokud bude atlet usvědčen z užití anabolického steroidu, dostane doživotní distanc. "Pokud s tím bude mezinárodní atletická federace souhlasit, pak to klidně okamžitě uvedeme v platnost," řekl šéf amerického svazu Bill Roe.

Podle současných mezinárodně platných pravidel následuje po prvním pozitivním testu na anabolický steroid dvouletý zákaz startu. Doživotním distancem bývá sportovec potrestán, až když se stejného prohřešku dopustí podruhé.

Američané navrhují razantní změnu a chtějí provinilci uložit nejtěžší trest hned po prvním pozitivním testu na "tvrdý" doping. Pykat by měl navíc nejen sportovec, ale i jeho kouč. 

"Potřebujeme zavést nové regule, pokud chceme, aby naši atleti byli v centru pozornosti na sportovištích, ne v soudní síni a v soudničkách novin," apeloval Roe na funkcionáře svazu. 

Ve Spojených státech se momentálně vyšetřuje případ nově zjistitelného anabolického steroidu THG. V kauze laboratoří BALCO už vypovídala řada známých osobností, naposledy například baseballista Barry Bonds.

Autoři: ,


Témata: doping, Steroidy
Najdete na iDNES.czmobilní verze