Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V thajském Hua Hin se na první jamku vstupuje rovnou z vlaku

Nádraží u Royal Hua Hin Golf Clubu v Thajsku. | foto: Profimedia.cz

15 2010
Je to jakýsi trojúhelník, jehož dva vrcholy jsou golfovými turisty hojně vyhledávány. Stejně jako ony se i ten třetí nachází na břehu Thajského zálivu. Ale na rozdíl od Pattaye (východní břeh) a Bangkoku (severní) nemá východ jedno velké středisko. Přesto je tu nádherných hřišť dost a dost.

Hua Hin je ostatně pojem. Nazývá se tak pobřežní pás i středně velké městečko v jeho středu. Právě se blíží čas podnebního zlomu. Poměrně nečekané chladno se na přelomu února a března změní ve stejně překvapivou výheň. A to je příležitost jít si tady zahrát, než začne v červnu pršet.

Agresivní příroda

Přestože rozhodující vliv tady v koloniální době neměli Angličané, The Royal Hua Hin Golf Club vznikl už v roce 1924. Málem ho zahubila pověst hřiště, přísně zakotveného v přírodě. Jednoduše řečeno - hřiště tak zarůstalo zelení, že to bylo hráčům až nepříjemné.

Rekonstrukční zásahy v osmdesátých letech minulého století pomohly. Průřezy stromovím, jimiž jsou vidět nádherné mořské scenérie, se stejně náhle otevírají jako zavírají, ale pod kopulí korun zdejších dřevin je tak nějak útulno, už nevzniká dojem klece či dokonce "hrobu".

Osmnáctá jamka je jen třípar, což není častý jev. Odškodněním za sníženou šanci vylepšit na poslední chvíli skóre je možnost pálit míč do prostoru, kudy jindy létaly modlitby mnichů, usídlených v dodnes zachovalém klášteře.

Skoro až k nové klubovně zavede návštěvníky vlak, jenž na nádraží s hlavní budovou v tradičním architektonickém stylu vyráží přímo z moderního centra Bangkoku.

Zrádné bunkery

Naproti tomu pro jízdu k Černé Hoře je zapotřebí vozu, opatřeného pneumatikami. Silnice tady končí a kdo by chtěl vystoupat na vrchol, musí pěšky. A našlape se i golfista, jenž zvolí pro novou zkušenost Black Mountain Golf Club, vzdálený z městečka Hua Hin deset kilometrů.

Zvlněný terén přímo vybízí k zapůjčení bugyny, ale hlavním důvodem mnoha kroků navíc mohou být zdejší bunkery. Rozprostírají se mnohosměrně skoro na každé jamce svými jazyky jako květy masožravé Adély.

Black Mountain Golf Club v Thajsku.

Hraje se tu teprve třetím rokem a americký designér prodlužoval tuhle osmnáctku, jak jen mohl. Ale pro typické ranaře to tu není. Míč se po fairwaji kutálí jako divý, jenže v cestě mu stojí tolik překážek, že mine-li všechny, blíží se tato pravděpodobnost výhře v loterii.

Lázně ve vnitrozemí

Nevýhodou mnoha zdejších hřišť je nemožnost rezervovat si tee time přes internet. Tuto výhodu nabízejí Palm Hills Golf Resort na severním předměstí Hua Hin a také dva areály ve vnitrozemí.

Imperial Lake View Golf Club v Thajsku.

Prvním je lázeňská oblast Springfield Village a druhým sousední The Imperial Lake View Golf Club. V jejich případě je nejlepší ubytovat se rovnou v jednom z hotelů a k moři si případně udělat celodenní výlet.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze