Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Táboře vrcholí přípravy na mistrovství světa cyklokrosařů

Zdeněk Štybar může vybojovat pro Česko další místo ve startovním poli mistrovství světa v Táboře | foto:  Michal Sváček, MAFRA

23 2010
Pořadatelé cyklokrosového mistrovství světa v Táboře mají další přípravy za sebou. Závody se pojedou za týden. "Dokonce jsme tady od přátel cyklistiky z Monince měli na úpravě trati lyžařskou rolbu," podotkl Čestmír Kalaš, šéf Budvaru Tábor.

Povedlo se srovnat trať, která umrzla. To je dobrá zpráva pro jezdce, protože mrznout už do šampionátu asi nepřestane. Kdyby okruh zamrznul i s rýhami, byl by pro závodníky o dost nebezpečnější.

V Táboře také dávno sepisují seznam osobností, které přijedou na příští víkend, aby viděly šampionát na vlastní oči. Ohlašují se ministři, politici, vlivní lidé.

"Zveme všechny cyklokrosové mistry republiky a medailisty z mezinárodních šampionátů," řekl Kalaš.

O víkendu se jede poslední závod Světového poháru. V čele nejsledovanější kategorie Elite je Čech Štybar.

Pokud postavení udrží, vybojuje pro Česko další místo ve startovním poli mistrovství světa v Táboře.

Zatím je v nominaci šest jezdců včetně Martina Bíny, Martina Zlámalíka a Ondřeje Bambuly. Sedmým by měl být Kamil Ausbuher.

Češi ještě nikdy Světový pohár nevyhráli. Štybar však má dobře našlápnuto.

Na Belgičana Alberta, který je i úřadujícím mistrem světa, má Štybar k dobru 14 bodů. Pokud by Albert zítra vyhrál, musí být český jezdec druhý, aby trofej pro vítěze seriálu získal.

O pozici v Táboře pojede Jihočeška Kateřina Nash. Když se celkově v SP dostane do první osmičky, bude na startu v Táboře v první řadě.

Šanci v Hogerheide, kde SP vrcholí, dostane i junior Medek. Podaříli se mu zajet,může se jezdec Prodoli probojovat do nominace na MS.Najdete na iDNES.czmobilní verze