Letos budou všichni jezdci kroužit po okruzích, stejně jako v letech 1999 a 2000 s monoposty Lola T99/50 s třílitrovými motory Zytek s objemem 2993 kubických cm. Všechny vozy budou "obouvány" pneumatikami Avon.
Složení týmů pro letošní rok určil postupový klíč, který říká, že do sezony postoupí dvanáct nejlepších týmů z loňského roku a tři zbývající místa jsou připravena pro vítěze národních mistrovství F 3000. Pro letošní rok je startovní pole chudší o juniorku stáje McLaren, která úspěšně zde startovala od roku 1998 a před dvěma lety získala s němcem Heidfeldem titul.
Seriál skončí v polovině září závody v Monze, kde pojedou formule 3000 stejně jako v Interlagosu poprvé. Pro evropské piloty nebude obtížné se adaptovat, protože na italském okruhu probíhají často testovací jízdy. Naopak pět Brazilců ve startovním poli bude mít výhodu znalost otrati tento víkend.
Kvalifikace do závodu se jede na dvakrát 45 minut a probíhá vždy v pátek po oficiálním tréninku vozů F1. Do závodu postupuje 26 pilotů a jsou bodováni stejně jako jezdci F1. Pnuematika se mhou během závodu měnit, ale tankování, vzhledem k menší délce závodů, povoleno není.
Program závodů:
1. 31. března - Brazílie (Interlagos)
2. 14. dubna - San Marino (Imola)
3. 28. dubna - Španělsko (Barcelona)
4. 12. května - Rakousko (A1-ring)
5. 26. května - Monaco (Monte Carlo)
6. 23. června - Lucembursko (Nürburgring)
7. 30. června - Francie (Magny-Cours)
8. 14. července - Velká Británie (Silverstone)
9. 28. července - Německo (Hockenheimring)
10. 18. srpna - Maďarsko (Hungaroring)
11. 1. září - Belgie (Spa)
12. 15. září - Itálie (Monza)
Stáje a jezdci:
SUPER NOVA RACING LTD 1. Mark Webber (AUS), 2. Mario Haberfeld (BR)
PETROBRAS JUNIOR TEAM 3. Antonio Pizzonia (BR), 4. Ricardo Sperafico (BR)
TEAM ASTROMEGA 5. Giorgio Pantano (I), 6. Ananda Mikola (RI)
JUNIOR TEAM MINARDI 7. David Saelens (B), 8. Andrea Piccini (I)
COCA-COLA NORDIC RACING 9. Tomáš Enge (CZ), 10. Justin Wilson (GB)
PROSTAR (Prost Junior Team) 11. Nicolas Filiberti (RA), 12. Gabrielle Varano (I)
ARDEN TEAM RUSSIA 15. Darren Manning (GB), 16. Viktor Maslov (RUS)
RED BULL JUNIOR TEAM - RSM MARKO 17. Patrick Friesacher (A), 18. Antonio Garcia (E)
COLONI F3000 19. Fabrizio Gollin (I), 20. Rodrigo Sperafico (BR)
DAMS 21. Sebastien Bourdais (F), 22. Derek Hill (USA)
FORTEC MOTORSPORT LTD 23. Michael Bentwood (GB), 24. Polo Villamil (E)
KTR (Keerbergs Transport Racing) 25. Bas Leinders (B) 26. Joel Camathias (CH)
KID JENSEN RACING Justin Keen (GB), ?
DURANGO FORMULA SRL 29. Jaime Melo jr. (BR), 30. Michele Rugolo (I)
Tomáš Enge ve voze týmu Coca Cola Nordic Racing při testech v Silverstonu |