Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Silvisu padl další rekord, Stricker půjde do finále s náskokem šesti ran

Steve Stricker vyhrál v únoru Northern Trust Open, čímž sesadil Phila MIckelsona z pozice světové dvojky. Pak ale přišly problémy se zády a Stricker se vytratil. Nyní hraje skvěle a útočí na titul | foto: AP

11 2010
Před dvěma měsíci se hojně hovořilo, jak dlouho bude Steve Stricker mimo kvůli zranění ramena a jaký golf bude po rekonvalescenci předvádět. Na John Deere Classic na tyto otázky odpovídá tím, že po třech kolech turnaji dominuje.

Stricker, jenž byl ještě před několika měsíci na druhém místě světového žebříčku, už na úvod zahrál skvělých 60 ran. Ale ani to na vedení nestačilo. Na vrchol výsledkové listiny se čtvrtý hráč světa dostal až po druhém kole, kdy hřiště TPC Deere Run obešel za 66 úderů. Ve třetím hracím dnu svou pozici upevnil nejlepším sobotním výkonem ze všech - 62 ran.

Tím stanovil nový rekord PGA Tour, když na zahrání 54 jamek mu stačilo 188 úderů. Historické tabulky dosud uváděly o jeden úder horší výkon, který se podařil Johnu Cookovi, Marku Calcavecchiovi a Tommymu Armourovi III.

Díky výborným třem dnům si vypracoval velmi slušný náskok šesti ran, od letošního druhého vítězství jej dělí osmnáct jamek.

Steve Stricker a jeho caddie, John Deere Classic, 3. kolo

Steve Stricker a jeho caddie během třetího kola John Deere Classic

"Nevím, co se to děje, ale pokouším se takto vydržet co nejdéle," uvedl spokojený Stricker, jenž se během třetího dne dostal do problémů jen dvakrát. "Vytvořil jsem si spoustu možností na snižování skóre. Patoval jsem velmi dobře, zahrál jsem několik skvělých přesných a dlouhých ran, to pomáhá," dodal.

Strickerovu hru ocenil i jeho konkurent Paul Goydos, jenž se spolu s Jeffe Maggertem dělí o druhé místo. "Hraje skvěle. Drajvuje na fairway, zasahuje greeny a proměňuje putty," uvedl lídr po prvním kole. Moc nevěří, že se mu podaří zvítězit. Myslí si totiž, že Stricker zahraje finálové kolo okolo 65 ran. "A já bych musel zahrát po šedesát," dodal.

Pau Goydos, John Deere Classic

Paul Goydos ztrácí šest ran a ví, že pokud Stricker výrazně nezkazí kolo, vyhrát se mu nepodaří

Už se mu to podařilo v prvním kole, jako čtvrtý hráč v historii PGA Tour obešel hřiště za 59 ran. I to ukazuje, jaký golf Stricker předvádí, že po třech kolech má náskok šesti ran, i když jeho soupeřům se daří. Goydos v prvním dnu zahrál pod již zmíněnou magickou hranici 60 ran, Maggert dnes obešel hřiště za 63 ran.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze