Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V případu mrtvé golfistky mohla hrát roli antidepresiva

Erica Blasbergová. | foto: Profimedia.cz

13 2010
Policie města Henderson v americkém státě Nevada zabavila několik počítačů, dvě videokamery, mobilní telefon a navigační přístroj s GPS, vše v domě lékaře Thomase Hesse, jehož pacientkou byla golfistka Erica Blasbergová. Ta byla před měsícem nalezena mrtvá za dosud nevysvětlených okolností.

Podle zprávy agentury AP vyšetřovatelé hledají kopie předpisů na léky. Navštívili také Hessovu ordinaci a odtud odnesli plný plastový pytel na odpadky. Lékař odmítl záležitost komentovat, informace nepodal ani jeho právník.

Agentura uvádí, že povolení k prohlídce a k zabavení materiálu vydal soudce. Pátrá se po látce alprazolam a léku Xanax, působícím proti stavům úzkosti.

Pětadvacetiletá Blasbergová se podle jejího agenta právě připravovala na turnaj LPGA Tour, měla dokonce sbalená zavazadla. Všichni její blízcí vypověděli, že smrt, která ji zastihla doma, byla naprosto nečekaná. Americká profesionálka se údajně chovala normálně, byla přátelská a spokojená.

Příčinu smrti vyšetřovatelé dosud tají. Mluvčí Keith Paul pouze potvrdil, že z domu na předměstí Henderesonu, kde Blasbergová bydlela, někdo volal na tísňovou linku 911. Když ji hlídka objevila, byla v domě sama, respektive samo její neživé tělo.

Okresní koroner Mike Murphy uvedl, že čeká na výsledky toxikologické zprávy, teprve na jejich základě se může vyjádřit.

Otec a trenér zemřelé Mel Blasberg nikdy Hessovo jméno od dcery neslyšel. "Hovořila o lékaři, se kterým hrála golf, ale jméno nevyslovila," citovala AP pozůstalého. Podle něj hráčka znala dobře medicínská pravidla LPGA Tour a byla si vědoma toho, že může být náhodně testována na zakázané látky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze