Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V poslední přípravě se Slovenskem volejbalistky padly, nehrály v plné síle

Lucie Mühlsteinová | foto: cev.lu

14 2010
Třetí přípravný duel se Slovenskem České volejbalistky prohrály 1:3 (16, -22, -20, -20). Na palubovce v Brně kouč Jiří Šiller zkoušel druhou šestku hráček.

Zbývající část týmu podstoupila v době zápasu, který se hrál "za zavřenými dveřmi" bez diváků, herní trénink pod vedením asistenta Ondřeje Marka v sousední hale.

Po dnešním duelu se hráčský kádr zredukoval zatím na čtrnáct hráček, od pondělí nebude v přípravě v Karlových Varech pokračovat Šárka Melichárková.

"Jste stále ve fázi hledání optimální dvanáctky, kterou určíme při soustředění v Karlových Varech až příští čtvrtek. Zatím budeme i nadále trénovat se čtrnácti hráčkami. Pouze Melichárková, která ještě plní i studijní povinnosti, zůstane v Brně," řekl trenér Šiller, jenž chce, aby s týmem po dobu karlovarské kvalifikace zůstaly i zbývající dvě hráčky, které se na dvanáctičlennou soupisku nedostanou. "Mohou ještě zaskočit v případě zranění," dodal kouč.

V dnešním posledním třetím utkání se Slovenskem vyhrály české volejbalistky úvodní set. "Slovenky působily vzhledem k naší sestavě kompaktnějším dojmem, byly sehranější. Výsledek a prohra nás netěší. Na druhé straně jsme vyzkoušeli možnosti a sílu všech hráček," dodal Šiller.

Oba týmy ještě po skončení oficiálního utkání odehrály zkrácený set, který vyhrály české volejbalistky 15:13.

Teď je čekají dva kvalifikační turnaje o postup na mistrovství Evropy. První se uskuteční od 21. do 23. května v Karlových Varech a druhý od 28. do 30. května ve francouzském Agde. V obou turnajích se reprezentace utká s Francií, Maďarskem a Rakouskem.

výsledek

Přípravné utkání volejbalistek v Brně:
Česko - Slovensko 1:3 (16, -22, -20, -20)
Sestava Česka:
Jelínková, Straková, Bucková, Kallistová, Chalcarzová, Barborková, libero Melichárková - Adlerová, Mühlsteinová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze