Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V polovině turnaje v San Diegu vedou Points a Imada; Mickelson se přiblížil

Farmers Insurance Open, Torrey Pines - Severní hřiště. | foto: AP

30 2010
Výhody i nevýhody hráčů na dvou hřištích v resortu Torrey Pines se vyrovnaly a po polovině druhého letošního turnaje PGA Tour, dotovaného částkou 5,3 milionu dolarů, se v čele usadila dvojice D. A. Points, Rjuži Imada. Američan s Japoncem mají průběžnou bilanci jedenáct ran pod par a náskok dvou úderů před dalšími v pořadí.

Do víkendové poloviny Farmers Insurance Open se nedostal Alex Čejka. Německý profesionál českého původu zahrál dvakrát za sebou even par, zatímco cut, dělící startovní pole na dvě části, byl stanoven na hodnotě -2. Čejka zůstal v té části, pro kterou turnaj končí, pro něj konkrétně děleným 95. místem.

Alex Čejka - Farmers Insurance Open, Torrey Pines, 2. kolo.

U Čejky bylo nakonec jedno, které hřiště hrál, ale i v pátek se lepší výsledky opět hrály na snazším Severním.

Jižní vítr Points

Points byl výjimkou. "Podal si" i to Jižní a skvělou ránu předvedl zejména na jamce č. 6, která byla jeho patnáctou. Zakončil ji dokonale trefenou přihrávkou a dlouhým patem (eagle), čímž se povzbudil do zbytku kola, zakončeného pátým birdie.

O výrazný výsledek se třiatřicetiletý profesionál snaží už dlouho, ale loni, kdy se po dvouleté přestávce vrátil mezi zámořskou elitu, zůstalo jeho maximem třetí místo na Byron Nelson Championship.

D.A. Points - Farmers Insurance Open, Torrey Pines, 2. kolo.

Důležité tentokrát bylo, že se Points držel prvními ranami tam, kde měl. "Mám letos nový driver a ať s ním dělám, co dělám, balon skončí na fairweji," komentoval v nadsázce svůj výkon, ozdobený prvním místem ve statistice přesnosti drajvů. Po dvou kolech má ta jeho hodnotu 82,1 procenta.

Imada hrál stejně jako jeho kolega ve vedení těžší Jižní hřiště a oproti čtvrtečním sedmi birdie přidal jen čtyři. Jenže i to bylo dost. "Na tomhle hřišti je to úžasné," pochválil se, "dal jsem několik dlouhých patů, ale jejich vzdálenosti byly dobré, trefoval jsem docela železa," pokračoval ve stejném duchu Japonec.

Rjuži Imada - Farmers Insurance Open, Torrey Pines, 2. kolo.

Je o dva měsíce starší než Points a svůj golf zdokonaloval v USA, je absolventem státní univerzity v Georgii. Předloni vyhrál AT&T Classic a rád by na sebe podobně upozornil znovu.

Severní smršť Sim

Fantastický výkon předvedl na Severním hřišti Michael Sim. Australan, jenž měl po čtvrtku vinou výkonu 73 ran starosti, aby se dostal do druhé části turnaje, předvedl cosi jako zmrtvýchvstání. V pátek si připsal devět birdie a jeden eagle. Nebýt bogey na jamce č. 8, mohl být samostatně třetí. Ale i tak jej výsledek 62 (deset pod par) katapultoval výš o 104 příček průběžným pořadím.

Spolu s ním je na třetím místě Američan Matt Every. Jeho krajan a největší favorit Phil Mickelson si přece jen polepšil a díky výsledku 67 na Severním hřišti postoupil s průběžným skóre -7 na dělenou desátou pozici.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze