Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Něco podobného tu deset let nebylo, zve Konečný na boxerský tahák

Fabiana Bytyqi s trenérem a manažerem Lukášem Konečným. | foto: sportyusti.cz

2 2016
Plzeňská HM Arena se stane začátkem března na čas domovem elitním boxerům, kteří tady v v rámci Galavečera profesionálního boxu svedou čtyři zápasy o titul mistra světa federace WBO.

„Něco podobného v Čechách nebylo nějakých deset let. Dokonce ani když jsem o tituly boxoval já nebo Ruda Kraj. Tehdy to byly vždy jen dva prestižní titulové zápasy, teď budou čtyři,“ říká bývalý vynikající boxer a jeden z promotérů celé akce Lukáš Konečný.

I on bude mít v akci dvě želízka. O svůj premiérový titul se tady utkají dvě jeho svěřenkyně Fabiána Bytyqi (20 let) a Lucie Sedláčková (21).

„Jsem naprosto nadšený. Už to, že obě naše holky budou najednou o tituly bojovat v Čechách, považuji za obrovský úspěch českého boxu. Tlak na ně bude velký, ale věřím, že to obě zvládnou. Navíc mají skvělého trenéra, který je podpoří,“ rozesmál Konečný novináře na včerejší tiskové konferenci v plzeňském hotelu Courtyard by Marriott.

Tam se vedle sympatických dívek představili i další jistí účastníci galavečera - 21letý juniorský šampion Tom Schwarz z německé stáje SES, za níž dřív boxoval i Konečný, a 33letý plzeňský boxer Štěpán Horváth. Jména jejich soupeřů pořadatelé zatím odtajnit nemohou.

„Nápad udělat něco velkého pro Štěpána tady byl, ale bez podpory stáje SES a Lukáše Konečného by se takhle velkolepá akce nemohla nikdy uskutečnit,“ vyzdvihl Miloš Veselý z Qwert boxing partnery. Tuto plzeňskou stáj bude v doprovodném programu na galavečeru zastupovat ještě Josef Zahradník.

„Přijde mi, že je to sen, a já si to užívám,“ vyznal se Štěpán Horváth, jehož účast na galavečeru by také měla být velkým lákadlem pro diváky. „Poctivě na sobě makám, lépe připraven už asi nikdy nebudu,“ zodpověděl dotaz na svoji formu.

„Podobné akce už jsme v Čechách pořádali v Praze nebo Brně. Věřím, že v Plzni přijde hodně diváků,“ doplnil Christof Hawerkamp, zástupce stáje SES Magdeburg.

Vstupenky jsou v prodeji od včerejška v síti Ticketportal. Přímý přenos bude vysílat německá televizní stanice MDR, probíhají také jednání s Nova Sport.Najdete na iDNES.czmobilní verze