Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V plavkách a s pohárem poběží po Karlově mostě. Florbalistky oslaví titul

Dominika Šteglová (vpravo) se spoluhráčkou Lucií Košturiakovou | foto: Martin Flousek, www.xflorbal.xf.cz

11 2010
Loni měly přeplavat Vltavu, ale k činu nedošlo. Letos florbalistky pražských Tigers zvolí další originální oslavu extraligového titulu. A ta se podle všeho uskuteční. Až počasí dovolí, vyběhnou s mistrovským pohárem po Karlově mostě. Jen tak - v plavkách.

S nápadem přišla kapitánka Dominika Šteglová, pro níž je letošní titul už čtvrtým v řadě.

"Sázky jako takové jsme si konkrétně pro toto finále nedávaly. Protože, když jsme je kdysi uzavíraly, tak jsme prohrály," vysvětlila jednadvacetiletá útočnice po třetím extraligovém finále, v němž Tigers zdolaly pražského rivala Bohemians 5:2, a sérii vyhrály 3-0. "Teď jsme se chtěly soustředit jen na výkon," dodala.

Pak se krátce zamyslela a prohlásila: "Ale jo, proběhla tajná sázka s kondičním trenérem (Danielem Hejretem). Jen moje. Že když se vyhraje, on si obarví vousy na blond a já poběžím s pohárem v plavkách po Karlově mostě," smála se.

Florbalistky Tigers slaví mistrovský titul 2009-2010

O přesném termínu uskutečnění celé akce ještě nepřemýšlela. "V tomhle počasí se to zatím moc nedá. Až bude teplo. Jen doufám, že mě v tom holky nenechají, že nepoběžím sama.

Kondiční trenér Daniel Hejret, jehož bradu zdobí bradka, je ochoten sázku dodržet. "Oficiální sázka to nebyla. Ale jestli to holky splní, bude to vzájemné - v tu ránu budu mít blonďaté fousy, to je nutnost," řekl iDNES.cz osmačtyřicetiletý kouč.

"Naposledy měly holky přeplavat Vltavu, ale k tomu nedošlo. Takže nevím, jestli budou v té sázce až tak stoprocentní," zapochyboval trošku.

Věří však, že ke splnění sázky dojde. "I když je to neoficiální, bude to pro hodně lidí zajímavé," dodal s úsměvem Hejret.Najdete na iDNES.czmobilní verze