Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V pátek byl Hamilton rychlý moc, v sobotu málo. Žádná tragedie, říká

Lewis Hamilton v centru mediálního zájmu po kvalifikaci Velké ceny Austrálie. | foto: AP

27 2010
V pátek byl o dost rychlejší, než potřeboval, v sobotní kvalifikaci zase o něco pomalejší. Lewis Hamilton, jemuž o den dříve zabavila australská policie auto za rychlou jízdu, splnil v sobotní kvalifikaci svá slova, že svého činu lituje a nikdy už podobně bezohledně nepojede. Nepostoupil do finále boje o místa na startovním roštu.

Technická závada? "Faul" některého pomalejšího jezdce, který neopatrným manévrem vyvedl Hamiltona z tempa? Nic takového. Lewis Hamilton nepostoupil do finále kvalifikace, protože prostě nebyl dost rychlý. Možná opravdu měl stále v hlavě svůj slib, že nebude na pedál už šlapat tak silně.

"Nebyla to žádná závada ani nic podobného. Jen jsem prostě nebyl dost rychlý," konstatoval jezdec. "Cítil jsem, že do toho dávám všechno, ale jednoduše se mi nepodařilo dostat do pneumatik dostatek přilnavosti."

K narážkám na páteční příhodu s policisty, britský pilot pouze uvedl: "Byla to jedna z věcí, z kterých se musím pro příště poučit. Ale nemyslím si, že by se to nějak projevilo na mém dnešním výkonu."

Lewis Hamilton měl v úvodním letmém kole druhé části kvalifikace smůlu, dostal se mezi pomalé soupeře a na výsledném času to bylo vidět. Proto vyrazil podruhé na dráhu dříve, aby se husté dopravě vyhnul. To se mu povedlo, ale k postupu mu šest setin vteřiny chybělo.

"Je to hodně nešťastné, ale jedenácté místo není pro závod nijak tragické," říká mistr světa sezony 2008.

Že to jde, ukázal čtvrtým nejlepším časem kvalifikace Hamiltonův týmový kolega Button. Narozdíl od Hamiltona se mu povedlo získat z monopostu dostatečný výkon.

"Asi jsem se nevypořádal s chladnějšími podmínkami, než jsme očekávali. Nevím, zda-li pneumatiky měli správnou teplotu nebo ne, ale přinejmenším Jenson odvedl dobrou práci," dodal stále teprve pětadvacetiletý jezdec.

Výsledky kvalifikace najdete ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze