Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Palm Beach se do čela dostali Kim a Villegas, Čejka je desátý

Alex Čejka se po polovině Honda Classic dělí o desáté místo | foto: AP

6 2010
Alex Čejka ve druhém kole Honda Classic zopakoval 68 ran a se ztrátou čtyř úderů na vedoucí duo Camilo Villegas a Anthony Kim je na desáté příčce. Má tak nakročeno k druhému většímu finančnímu zisku v letošní sezoně.

Český rodák Alex Čejka má nakročeno k druhému solidnímu umístění v letošní sezoně. Z pěti dosavadních startů se německému reprezentantovi podařilo projít cutem pouze v Pebble Beach, kde skončil desátý. A na stejné příčce je i po polovině turnaje Honda Classic.

Alex Čejka, Honda Classic

Rodák z Mariánských Lázní zahrál v Palm Beach na Floridě stejný počet ran jako ve čtvrtek, to je 68 ran, dvě pod par hřiště. V pátek se mu ale podařilo vyhnout se bogey, své dvě birdie zahrál hned ze začátku kola na třetí a páté jamce. Pak už na všech jamkách zapisoval jen pary.

To Anthony Kim v pátek zahrál hned sedm birdie, díky kterým jako jeden ze čtyř hráčů předvedl nejnižší výsledek dne 64 ran. Mladý Američan, kterému se stejně jako v úvodním kole podařilo zahrát birdie na statisticky nejtěžších jamkách hřiště desítce a jedenáctce, se dotáhl na Kolumbijce Camila Villegase. Tomu se podařilo zopakovat čtvrtečních 66 ran a spolu s Kimem jsou v čele leaderboardu.

Anthony Kim, Honda Classic

"Věřte mi, je to opravdu těžké hřiště. Moc možností k zlepšování výsledku na náročných jamkách není. Musíte být hodně opatrní," řekl po skončení kola Villegas. Poté vypil velkou láhev energetického nápoje. V pondělí totiž hned po skončení Phoenix Open odletěl do Bogoty, kde se podílel na přípravách a slavnostním zahájení prvního kolumbijského turnaje, který je součástí Nationwide Tour, druhé americké golfové ligy. A pak odcestoval na Palm Beach. Dle svých slov nespal přes 36 hodin. "Byl to náročný týden, ale pěkný," řekl a dodal, že takový turnaj v Kolumbii je jeho splněným snem a že pomůže v rozvoji golfu v Latinské Americe.

Camilo Villegas, Honda Classic

Pouhou ránu na Villegase a Kima ztrácí zkušený Vijay Singh. Rodák z Fidži sice nezačal nejlépe, když na páté a šesté jamce zahrál bogey, ale pak přišlo šest birdie, to poslední předvedl na sedmnácté jamce. A dosáhl ho nádherným a úspěšným dvacetimetrovým puttem přes celý green. Spolu s Kimovým chip-inem na sedmé jamce se jednalo o nejhezčí ránu dne.

Vijay Singh, Honda Classic

"Je to jen otázka času, kdy opět začnu patovat jak dřív a znovu vyhraju nějaký turnaj," řekl Singh.

Bez bogey prošel v pátek hřiště PGA National Resortu Kanaďan Mike Weir. Ten využil dopoledního klidnějšího počasí a stejně jako Kim zahrál 64 ran, když zapisoval šest birdie. Největší problémy měl hned na první jamce, kde zachránil par se štěstím dlouhým puttem.

Mike Weir, Honda Classic

Turnaj už skončil například pro vítěze PGA Championship Jang Jong-una, Roberta Allenbyho, Tima Clarka, Andrese Romera či Rickieho Fowlera. Všem zmíněným se nepodařilo projít citem, který byl stanoven na skóre +3. Do víkendových bojů o finanční odměny se naopak tak tak dostali například Ernie Els, Ángel Cabrera, Sergio García nebo Stuart Appleby. V turnaji pokračuje i brazilský golfista Alexandre Rocha, a to i přesto, že oproti čtvrtku se zhoršil o deset ran a v pátek zahrál šest ran nad par. Hráč, který se na turnaj musel probít až z předkvalifikace, v pátek zapisoval pět bogey a dvě double bogey.

Lídři po úvodním kole Nathan Green a Michael Connell si v pátek pohoršili, Green klesl na páté místo, Connell se s Čejkou dělí o desátou příčku.

Honda Classic - po 2. kole

1. Camilo Villegas (Kolumbie) -8
1. Anthony Kim (USA) -8
3. Vijay Singh (Fidži) -7
4. Jerry Kelly (USA) -6
5. Mike Weir (Kanada) -5
5. Matt Every (USA) -5
5. Graeme McDowell (Sev. Irsko) -5
5. Chez Reavie (USA) -5
5. Nathan Green (Austrálie) -5
10. Alex Čejka (Německo) -4
10. Michael Connell (USA) -4

Kompletní leaderboard naleznete zde

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze